"Jestem LGBT - jestem człowiekiem". Zobacz wyjątkowy spot Kampanii przeciw Homofobii

Kampania przeciw Homofobii
23.06.2020 12:59

- Osoby LGBT to ludzie z krwi i kości - to nasi bracia i siostry, sąsiedzi, współpracownicy. To nasz ukochany syn lub córka, fryzjerka, sprzedawca z osiedlowego sklepu. To lekarz, u którego leczymy się od lat, i nauczycielka matematyki - mówią organizatorzy kampanii 'Jestem LGBT - jestem człowiekiem'.

Czerwiec to najważniejszy miesiąc dla społeczności LGBT - to Miesiąc Dumy. Za sprawą rządzących festiwal dumy zamienił się w festiwal homofobicznej nienawiści.

Do sieci trafił przygotowany w zaledwie 4 dni poruszający spot stowarzyszenia Kampania przeciw Homofobii, w którym blisko pół tysiąca osób LGBT z całej Polski patrząc wprost do kamery mówi jedno i to samo zdanie - 'Jestem LGBT - jestem człowiekiem'.

Spot jest odpowiedzią KpH na homofobiczną kampanię Andrzeja Dudy, który wraz z politykami PiS dehumanizuje społeczność LGBT, odmawiając osobom homo- i biseksualnym oraz transpłciowym człowieczeństwa.

- Naszym spotem chcemy raz na zawsze rozprawić się z odczłowieczającym mitem nieistniejącej ideologii, wzmocnić społeczność LGBT i zmobilizować wszystkich do pójścia na wybory - mówi Cecylia Jakubczak z Kampanii przeciw Homofobii.

Więcej na ten temat: LGBT, Kampania Przeciw Homofobii
Więcej na ten temat: LGBT, Kampania Przeciw Homofobii
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka