Prezesi CCC i Black Red White niespodziewanie chwalą "tarczę antykryzysową" Morawieckiego [wideo]

Źródło: FB KPRM, montaż Michał Szyszka
21.04.2020 15:18

Prezesi firm Black Red White Dariusz Formela i firmy CCC Marcin Czyczewski podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Jadwigi Emilewicz oraz Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej o tym, jak polska gospodarka reaguje na kryzys, zachwalali działania rządowej 'tarczy antykryzysowej'.

Firma Marcina Czyczewskiego to jedna z największych firm w Polsce. Zatrudnia ok. 20 tys. osób. Od początku pandemii zwolniła już ponad 200 pracowników. Kilka dni temu pisaliśmy na łamach Wyborczej, że CCC oczekuje większego wsparcia.

Zarządcy Black Red White też narzekali, a firma wystosowała stanowisko, w którym apelowała o uwzględnienie dużych firm w przepisach 'tarczy antykryzysowej' .

Przedsiębiorcy nie są jednak zadowoleni z pomocy. Rozwiązania ujęte w 'tarczy antykryzysowej' krytykował ostatnio szeroko Gilles Morel, prezes Whirlpoola w naszym regionie. Prezes amerykańskiego koncernu w otwartym liście do premiera Morawieckiego napisał: Rozwiązania proponowane w 'tarczy antykryzysowej' są niewystarczające i nie gwarantują bezpieczeństwa miejsc pracy.

Kolejna 'tarcza 3.0' ma być ujawniona pod koniec tygodnia. Nowe rozwiązania konsultowane są jeszcze między poszczególnymi ministerstwami. Mają wejść w życie w maju. Najważniejsze punkty nowego pakietu przedstawiamy TUTAJ .

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka