Młodą fokę znalazła spacerująca z psem po orłowskiej plaży mieszkanka Gdyni. Kobieta powiadomiła EkoPatrol Straży Miejskiej. W jej ocenie zwierzę było ranne. Po przybyciu patrolu okazało się, że uszkodzenia na jej skórze to stare zabliźnione rany. Foka odpoczywała na plaży w słonecznym miejscu, a teren wokół niej zabezpieczyła Straż Miejska. Interwencja na gdyńskiej plaży zakończyła się pomyślnie, foka po zażyciu kąpieli słonecznej udała się w morską dal.

EkoPatrol przypomina, jak zachować się w podobnej sytuacji: Przede wszystkim nie wolno zbliżać się do zwierzęcia, bezpieczna odległość powinna wynosić minimum 10 metrów. Ważne jest też, aby niezwłocznie poinformować służby.

Ważna informacja: W związku z epidemią koronawirusa i kolejnymi restrykcjami w poruszaniu się ogłoszonymi wczoraj (31 marca) przez rząd, w Trójmieście zamknięto nadmorskie plaże. Od rana w Gdańsku i Sopocie wejścia na plaże grodzone są specjalną taśmą. Pojawiły się także tablice informujące o zakazie wstępu na ich teren. Gdynia stosuje inne rozwiązanie. Władze miejskie postanowiły, że nie będą ich grodzić. - Same plaże to kilkanaście kilometrów linii brzegowej. Zachęcamy mieszkańców, by nie wychodzili z domów, i przyjmują to oni z dużym zrozumieniem. Molo w Orłowie zamknęliśmy już kilka dni temu - poinformowała Agata Grzegorczyk, rzeczniczka gdyńskiego urzędu.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Urocze zwierzę. A nadto przypomniał mi się stary dowcip. "Po czym, leżąc na plaży, możesz poznać, że jesteś otyły? Że przychodzą aktywiści Greenpeace i spychają cię do morza."
już oceniałe(a)ś
9
0
`