Ks. Wojciech Drozdowicz: Spotkajmy się wirtualnie

Ks. Wojciech Drozdowicz: Spotkajmy się wirtualnie

Dorota Roman, montaż Bartosz Kłys
21.03.2020 18:22

- Chciałbym żeby nas wirus zbliżył do siebie jak najmocniej, żebyśmy siedzieli w domu i nie wychodzili. Nawet ksiądz kardynał udzielił wszystkich możliwych zwolnień, żeby można było pozostać w domu i modlić się z innymi wirtualnie - mówi Ks. Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii bł. E.Detkensa w Warszawie.

Z powodu zagrożenia koronawirusem Kościół zachęca do udziału w transmitowanych nabożeństwach. 'Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na niedzielnej mszy we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zostańcie w swoich domach - zaapelował do wiernych kardynał Kazimierz Nycz.

Wcześniej w tej sprawie głos zabrała Rada Stała Episkopatu . 'Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe' - podano w komunikacie Rady Stałej Episkopatu.

Ksiądz Wojciech Drozdowicz pracuje w Lesie Bielańskim od ponad 20 lat. Na jego nabożeństwa ściągają tłumy. Zawsze towarzyszy im wyjątkowa oprawa. Np. w Niedzielę Palmową ks. Drozdowicz wjeżdża na ośle. Proboszcz bardzo aktywnie uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych. Znane jest jego zaangażowanie w pracę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Transmisja mszy św. w Lesie Bielańskim (22 marca) do zobaczenia TUTAJ!

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
    Sport
    Kultura
    Gospodarka