Prezydent Andrzej Duda odwołał Radę Gabinetową. Przedsiębiorcy muszą poczekać

Weronika Walenciak, montaż Weronika Fabjańska
17.03.2020 10:49

Na wtorek zaplanowana była Rada Gabinetowa, na której prezydent Andrzej Duda miał omówić z rządem program pomocy przedsiębiorcomw związku z pandemią koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa zarówno prezydencka Rada, jak i posiedzenie rządu zostały odwołane. Taka decyzja została podjęta, bo minister środowiska Michał Woś zakażony jest koronawirusem.

- Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny - napisał w poniedziałek na twitterze Woś.

Jeszcze tego samego dnia ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego przeszli testy na koronawirusa.

- Badaniom na koronawirusa zostali poddani nie tylko członkowie rządu, ale też ich najbliżsi współpracownicy, np. funkcjonariusze SOP, którzy z nimi tego dnia pracowali oraz kierowcy. W zależności od wyników, jakie wyjdą, będą podejmowane dalsze decyzje, kto powinien zostać ewentualnie objęty kolejnymi testami - powiedział w radiowej jedynce szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Wyniki mają być we wtorek. Dopiero po skończeniu procedury badania ministrów prezydent zdecyduje o nowym terminie posiedzenia.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka