Premier odwołuje wszystkie imprezy masowe

Dorota Roman, zdjęcia Marcin Tynkowski, montaż Michał Szyszka
10.03.2020 12:26

- Wszystkim, którzy są organizatorami, będziemy przekazywać bardzo dokładne informacje poprzez naszych wojewodów - mówił dziś ( 10 marca) na specjalnej konferencji prasowej szef rządu.

Premier zapowiedział również, że w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa rząd rozważa kolejne kroki, które pozwolą na ograniczanie możliwości zakażeń. Następne informacje, jak powiedział Morawiecki, pojawią się jutro i w kolejnych dniach.

W konferencji prasowej razem z premierem uczestniczyli także ministrowie: edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, zdrowia Łukasz Szumowski i szef służb Mariusz Kamiński. Minister zdrowia poinformował o kolejnym, 18. już potwierdzonym przypadku chorego zakażonego koronawirusem. Chorzy znajdują się w Raciborzu, Krakowie, Zielonej Górze, Szczecinie, Ostródzie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

Szef MEN podkreślił, że rozważane jest zamknięcie szkół w związku z koronawirusem. Ale jeszcze nie teraz. Wszystko zależy od tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dyrektorzy szkół są w kontakcie z wojewodami i służbami sanitarnymi. Decyzje będą podejmowane na bieżąco.

Darmowe teksty 'Wyborczej' i codzienny newsletter o koronawirusie.

Artykuły o koronawirusie można czytać codziennie na Wyborcza.pl lub w naszej aplikacji. Codziennie po południu wysyłamy naszym czytelnikom newsletter z najważniejszymi informacjami na ten temat - można się na niego zapisać pod tym linkiem . On także jest za darmo.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka