Morawiecki rozmawiał z Merkel i Babiszem. Kontrole sanitarne na granicach z Czechami i Niemcami

redakcja, zdjęcia Marcin Tynkowski, montaż Matylda Wierietielny
09.03.2020 16:43

Premier Morawiecki ogłosił, że na granicy z Niemcami i Czechami na głównych przejściach będą kontrole sanitarne. Objęte tym będą cztery przejścia z Niemcami i jedno przejście z Czechami. Najpierw mierzona będzie temperatura kierowcy, a następnie podróżujących. Jednocześnie premier zapowiedział rozszerzenie tych kontroli w najbliższych godzinach.

W najbliższych dniach rozpoczną się także kontrole sanitarne w pociągach. Kontrolą objęte zostaną graniczne przejazdy kolejowe i porty morskie. O działaniach polskiego rządu w rozmowie telefonicznej poinformowani zostali kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Czech Andrej Babisz.

Premier zaapelował także do organizatorów imprez masowych, by je odwołali. - Będziemy wprowadzali rekomendacje albo twarde zalecenia dotyczące ograniczenia funkcjonowania placówek szkolnych - dodał Morawiecki.

- Spodziewamy się, że w najbliższych dniach wzrośnie liczba pacjentów zakażonych koronawirusem w Polsce - mówi minister zdrowia. Szumowski: Apeluję o spokój. Nie wszyscy zachorujemy.

Darmowe teksty 'Wyborczej' i codzienny newsletter o koronawirusie.

Artykuły o koronawirusie można czytać codziennie na Wyborcza.pl lub w naszej aplikacji. Codziennie po południu wysyłamy naszym czytelnikom newsletter z najważniejszymi informacjami na ten temat - można się na niego zapisać pod tym linkiem . On także jest za darmo.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka