Ziobro prosił o przełożenie komisji w sprawie raportu NIK? Szarama: To była dżentelmeńska umowa

Justyna Dobrosz-Oracz, zdjęcia i montaż Wojciech Wojda
24.02.2020 16:30

- W marcu będzie połączone wspólne posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz komisji ds. kontroli państwowej - powiedział przewodniczący komisji ds. kontroli państwowej Wojciech Szarama (PiS). Dlaczego je odwołano, skoro posiedzenie komisji było planowane już w poprzednim tygodniu? - Nie wszyscy się przygotowali - mówi Szarama. Kto o to wnioskował? Czy był to minister Ziobro? Pyta Justyna Dobrosz-Oracz.

- Przyznaję, że chciałbym wiedzieć, co się dzieje wokół Marian Banasia - mówi Szarama pytany o zwołanie komisji sejmowej w sprawie sytuacji wokół szefa NIK. Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) wezwał marszałek Elżbietę Witek do zwołania komisji do spraw kontroli państwowej. Ma to związek z przeszukaniami CBA w ramach śledztwa w sprawie oświadczeń szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.

Tematem wspólnego posiedzenia komisji będzie omówienie informacji Najwyższej Izby Kontroli o środkach odzyskiwanych z przestępstw przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W lutym br. prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś przestawił raport , w którym czytamy: Działania poszczególnych służb i instytucji są rozproszone, brakuje jednolitego systemu ewidencjonowania odzyskanego mienia, a całość tego procesu nie jest skoordynowana. - Państwo przejmuje tylko 1 proc. majątku z przestępstw - ustaliła wówczas NIK.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka