"Mamy kandydata marzeń". Kaczyński na konwencji wspomina katastrofę smoleńską

żródło:FB Andrzej Duda, red:Dorota Roman, montaż Bartosz Kłys
15.02.2020 16:10

- Rada Polityczna przez aklamację poparła kandydaturę Andrzeja Dudy - rozpoczął Jarosław Kaczyński konwencję PiS w Warszawie. - Andrzej Duda z całą pewnością nie jest karierowiczem. Nie zabiegał o zaszczyty, nie koncentrował się na karierze. Podjął bardzo trudną walkę z tymi, którzy bezczelnie łamali konstytucję i perfidnie kłamali, że to my ją łamiemy - mówił prezes PiS. Podczas prezentacji prezes PiS nawiązał do katastrofy smoleńskiej. - Wtedy właśnie odmówił wydania dokumentów o śmierci Lecha Kaczyńskiego, w momencie kiedy nie znaleziono jeszcze jego ciała. Odmówił tym, którzy chcieli przejąć władzę. Którzy chcieli wziąć to, co było w ręku świętej pamięci prezydenta - powiedział Kaczyński.

Przed konwencją wyborczą Andrzeja Dudy Rada Polityczna PiS udzieliła mu oficjalnego poparcia. Swój start w wyborach Andrzej Duda zapowiedział w lutym br. Urzędujący prezydent Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję, rozpoczął dziś swoją kampanię wyborczą. W trakcie konwencji wystąpili także: prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz europosłanka, była premier Beata Szydło.

W wyborach prezydenckich , które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska , europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Zobacz wideo.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka