Ewangelia na niedzielę, 16 lutego, wg św. Mateusza. Jan Turnau tłumaczy słowa Jezusa: 'Słyszeliście, że powiedziano: 'Nie cudzołóż'. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła'.

Dlaczego słowa Jezusa są tak ostre i brutalne, jak wielu może się wydawać. - Tak samo ważne jak czyny są bowiem spojrzenia, myśli, zamiary i to, co później z nich wynika. To jest 'etyka głębi'. I o to tu chodzi - mówi Jan Turnau.

Zobacz wideo.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jasne, że liczą się także myśli. Zwłaszcza tak zwana nieprawomyslność (w komunie też była ważna), którą powinno się wpisać do KK (Kodeksu Karnego). Myślę, że piątka odsiadki byłaby OK, chyba że chodzi o nieprawomyślność na temat bliźniaków Kaczyńskich, to wtedy dycha.
już oceniałe(a)ś
8
0
Pan Jan tłumaczy to tak, a pan Poetz owak, czyli Ewangelia w przekładzie cyrulików ludzkich dusz. I co się Dziwisz?
@lwej
A czasami ktoś nie potrzebuje tłumacza i bierze te słowa wprost.
już oceniałe(a)ś
0
0
Czekam na pierwszego księdza, który da innym księżom przykład tzn odrąbie sobie narząd, którym gwałcił dzieci. Od kilkunastu wieków żaden tego nie zrobił :( No to jak? Ewangelia tylko dla stada baranów i owieczek a pasterze "hulaj dusza piekła nie ma"?
@krryzuu
bedziesz dlugo, dlugo czekac. oni nie dadza sobie odrabac narzedzia ich uciech.no, ewentualnie po smierci narzad moze byc pociety w kawalki i sprzedawany jako relikwie. bedzie zarobek.
już oceniałe(a)ś
0
0
Jezus także powiedział, że po czynach ich poznacie. Jakie są czyny niektórych księży i kryjących ich biskupów? To że obecny Kościół nie ma prawie nic wspólnego z nauką Jezusa, to wiadomo od dawna? Prawdziwy Kościół był tylko za Jego czasów. Od św. Piotra, to tylko władza i MAMONA? Wystarczy przeczytać "Dzieje papiestwa ", a także SODOMA - hipokryzja i władza w Watykanie.
już oceniałe(a)ś
7
1
Słowa Jezusa? Ważne? Przecież ważniejsze są słowa Ezbawcy : "-Nie przeszkadzajcie nam rzadzić"...., a my was urządzimy.
już oceniałe(a)ś
5
0
Brednie. Pan Turnał chce by osądzać nie tylko czyny ale i myśli. Biedaczek nie dostrzega albo starcza demencja powoduje, że nie pamięta, do jakich to czynów doprowadziła kościół próba kontroli myśli. Panie Turnał: czy nazwisko Giordano Bruno mówi panu coś?
już oceniałe(a)ś
3
0
talibańskie wersety, a ten tu etykę głębi widzi
już oceniałe(a)ś
4
1
idac za tym co podobno powiedzial Mateusz o tym oku, rece itp:to "Jesli twoj czlonek (aczkolwiek mowa potoczna okresla to inaczej) jest powodem do grzechu, to machnij go kozikiem i odrzuc od siebie" No i po ptokach, panie starszy. O to chodzilo w twojej euwangieliji.
już oceniałe(a)ś
4
1
`