Były naciski na agenta Tomka? Reakcja Kamińskiego i Wąsika

Justyna Dobrosz-Oracz zdjęcia i montaż Wojciech Wojda
13.02.2020 10:21

Szef służb specjalnych Mariusz Kamiński - zwykle mało rozmowny i unikający dziennikarzy. Dziś jednak zrobił wyjątek. Zobacz jak zareagował na pytania o agenta Tomka.

Tomasz Kaczmarek, były agent CBA i były poseł PiS, zeznał w prokuraturze, że na polecenie przełożonych fałszował dowody przeciwko byłemu prezydentowi RP. Oskarżenia wobec szefów służb powtórzył w programie 'Superwizjer' TVN. Tomasz Kaczmarek, mówił o naciskach, jakie wywierali na niego w tej sprawie Mariusz Kamiński (szef MSWiA, koordynator służb specjalnych) i Maciej Wąsik (sekretarz kolegium ds. służb specjalnych). W lutym br. CBA ujawniło dokumenty w sprawie tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. Razem ponad kilkaset stron dokumentów. To m.in. raport, protokoły przesłuchania świadków, stenogramy rozmów telefonicznych (zawierają wiele treści wrażliwych). O udostępnienie materiałów ze śledztwa wnioskował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Dziś późnym wieczorem Sejm ma rozpatrzyć wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Posłowie KO zarzucają Kamińskiemu m.in. 'dewastowanie' i 'wprowadzanie patologii' w służbach specjalnych.

Zobacz wideo Justyny Dobrosz-Oracz.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka