Vera Jourova, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej rozmawiała dziś w Warszawie o praworządności. Wcześniej komisarz skrytykowała represyjną nowelizację polskiego prawa i wysłała list do głównych osób w państwie z apelem o wstrzymanie nad nią prac. PiS apelu nie wysłuchał. Na list odpowiedział jedynie, i pojechał do Brukseli, marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

28 stycznia, Jourova spotkała się ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, prezes SN Małgorzatą Gersdorf, rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem, marszałek Sejmu Elżbietą Witek i Tomaszem Grodzkim, marszałkiem Senatu, a także przedstawicielami stowarzyszeń sędziowskich 'Iustitia' i 'Themis'. W piątek (24 stycznia) KE złożyła wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) o zastosowanie środków tymczasowych przeciw Polsce w odniesieniu do systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Jeśli TSUE go uzna, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zostanie zawieszona.

Dziś Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję krytykującą zmiany w polskim sądownictwie.

Zobacz wideo.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Mina Very Jourowej na zdjęciu mówi wszystko. ...
już oceniałe(a)ś
11
0
Na zdjęciu widać jaką odrazą napawa ją zero i sytuacja, w której musiała mu podać rękę.
już oceniałe(a)ś
10
0
wredny uśmiech małego człowieka, godny jego osobowości.
@attache_48
nie tylko wredny, ale też perfidny, bezczelnie kpiący z tej wizyty, choć pani komisarz zrobiła co do niej należało, zachowała się profesjonalnie, ale widać, że fatalnie czuła się w całej sytuacji
już oceniałe(a)ś
0
0
Ziobro przegrywa nawet w bitwie na miny.
@kawosz
Niestety, ale Ziobro nie przegrywa, tylko wygrywa. Zyskał wyborców w stosunku do poprzedniej elekcji. Pomyślmy raczej co zrobić, aby to zmienić niż uspokajać się takimi stwierdzeniami o jego rzekomej przegranej.
już oceniałe(a)ś
1
0
Mina ziobry zupełnie jak ze zdjęcia faszysty. Na gębie wymalowany grymaz pogardy , kpiny , nic tylko lać w tę fałszywą mordę.
już oceniałe(a)ś
2
0
Współczuję Pani, że musiała podać rękę temu Panu (Zero).
@Puma
Jestem pewien, ze mila dezynfektant w torebce.
już oceniałe(a)ś
0
0
Ziobro powinien do tej broszurki dodać słowo ,, prywatnego '' ,gdzie jest tytuł; ,,Głęgoka przebudowa państwa'', to wtedy dla Polskich Obywateli, byłoby bardziej jasne i zrozumiałe. A nie chodzi mu o głębszą demolkę.
już oceniałe(a)ś
2
0
Co się dzieje z redakcją Wyborczej, że nie potrafi zapisać (przepisać!) środkowoeuropejskich nazwisk? Nie trzeba robić żadnej transkrypcji, transliteracji, nie trzeba wiedzieć nic, tylko przepisać, kurła.

Věra Jourová
już oceniałe(a)ś
2
0
`