"Spowiedź agenta Tomka". Kosiniak-Kamysz: To są zdarzenia, które są niebezpieczne dla całego państwa

Justyna Dobrosz-Oracz, zdjęcia Wojciech Wojda, montaż Bartosz Kłys
27.01.2020 16:10

-Nie mamy przekonania, że obecnie jest sprawowana odpowiednia kontrola nad służbami specjalnymi. Domagamy się wzmocnienia komisji do spraw służb specjalnych i nadania jej stałych uprawnień śledczych. - mówi szef ludowców. Politycy PSL chcą by prezydent Andrzej Duda odpowiedział na pytania, czy ułaskawiając Mariusza Kamińskiego, miał wiedzę o kulisach funkcjonowania CBA pod jego rządami?

Film 'Spowiedź agenta Tomka' pokazany został w programie 'Superwizjer', na antenie TVN24. - Miałem wytworzyć przeświadczenia, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Moje notatki i złożone zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych. Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika - mówił przez telewizyjną kamerą Tomasz Kaczmarek.

Dziś Platforma Obywatelska zażądała tajnego posiedzenia Sejmu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów jego rządu. - Żądamy informacji na temat sytuacji w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym pod rządami Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego - mówią politycy opozycji.

Zobacz wideo Justyny Dobrosz-Oracz.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka