Czy spory i kłótnie mogą być etyczne i bez nienawiści? Posłuchaj słowa na niedzielę Jana Turnaua.

- Upominam was, bracia, w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście żyli w zgodzie i by nie było wśród was rozłamów; abyście byli jednego ducha i jednej myśli. Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory (..) Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? ? fragment Czytania z Pierwszego Listu Św. Pawła Apostoła do Koryntian.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Kolejna brednia pana Turnała. Nie każda zgoda buduje, proszę pana. Zgoda na zbrodnie, łamanie prawa i konstytucji niczego nie buduje, przeciwnie. Łamanie konstytucji i zbrodnie przeciw demokracji, pedofilia tak powszechna w kościele kat., wręcz WYMAGAJĄ NIEZGODY!
A poza tym: za mnie żaden Paweł ani nikt inny nie został ukrzyżowany. Mój "krzyż" niosę samodzielnie już 70 lat i nie oczekuję ani nie żądam, by ktoś niósł go za mnie. To się nazywa "odpowiedzialność za własne uczynki".
Pan Turnał lepiej by zrobił dla swego zbawienia, w które wierzy, gdyby udał się do najbliższego szpitala i na dziecięcym oddziale onkologicznym poczytał dzieciom bajki, jakiekolwiek. Byłoby to bardzo w duchu wyznawanej przez pana Turnała religii.
już oceniałe(a)ś
6
0
Ależ to infantylne. ....
już oceniałe(a)ś
2
0
`