Olsztyński sędzia Paweł Juszczyszyn przyjechał do Sejmu, by zapoznać się z listami poparcia do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Niczego jednak nie zobaczył - w ostatniej chwili prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie, Maciej Nawacki, wycofał jego delegację do Warszawy. Sprawę skomentowali sędziowie ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich 'Iustitia'.

Sędzia Katarzyna Wróbel: - Jesteśmy karmieni opowieściami o tym, że wreszcie zerwiemy z rządami kasty i będziemy wiedzieć, któż zostaje sędzią w Polsce i z jakich powodów. Tymczasem to, że wciąż nie wiemy jacy dokładnie sędziowie poparli tych kilku sędziów, którzy zasiadają w KRS, powoduje, że każdy mieszkaniec Polski powinien sobie zadać pytanie cóż jest powodem takiej decyzji, cóż takiego musi być na tych listach?
Sędzia Piotr Gąciarek: - Nie wiem, jak jest na Białorusi czy w Chinach, może tam sędziowie kontrolują sądy. Do tej pory w świecie zachodu to sądy kontrolowały akty w świecie administracji publicznej.

Sędzia Anna Wypych-Knieć (Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa): Mamy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który nakazał udostępnienie list poparcia do KRS wszem i wobec. Chodzi o weryfikację, czy Krajowa Rada Sądownictwa została powołana zgodnie przepisami. Nie może być tak, że wyroki sądowe nie zostają wykonane.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Bo to jest Kasta+, piSSowski wstęp do totalnej anarchii i końca demokracji.

Po nim będzie Wypierpol i powrót do bratnich więzi z Moskwą. Nie po to Putin inwestuje miliony rubli w swoich agentów, internetowych trolli i sianie zamętu zeby nic z tego nie mieć.

Dla niepoznaki piSSiaki wpinają polską flagę w klapę żeby nikt od razu nie odkrył, że sa agentami Moskwy, a tak na prawdę to taka Samoobrona-bis, tylko że już bez Leppera.
już oceniałe(a)ś
18
0
Ku... skończyć z PiS i basta. Koniec ze złodziejstwem! Na aferze GEDBACK skorzystali głównie funkcjonariusze tej kasty. Ok. 3 miliardy złotych do prywatnych kieszeni. A mieli nie kraść.
już oceniałe(a)ś
7
0
PREZES TK CZY ZONA TW WOLFGANGA CZY ODKRYCIE TOWARZYSKIE PREZESA ????
POLACY.........SZANSA LAST MINUTE NA RATOWANIE POLSKI przed PISlamem !!!!
już oceniałe(a)ś
7
0
Jak się podróżuje konno i chce się zmieniać konie, to te konie muszą czekać już na popasach. Proste ? A PIS pod pozorem reformy sądownictwa chciałby wymienić konie...pardon sędziów, nie mając innych w zastępstwie. Nawacki i kilku innych to za mało na obsadzenie 10 tysięcy etatów sędziowskich. A przecież jest też kwestia jakości zawodowej i etycznej !!!
już oceniałe(a)ś
6
0
`