Prawo i Sprawiedliwość ostro krytykuje spotkanie marszałka Tomasza Grodzkiego z ambasadorem Rosji Sergiejem Andriejewem. Grodzkiego atakuje także wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który swego czasu zaliczył znaczącą wpadkę na szczeblu międzynarodowym. Karczewski po swojej wizycie w Mińsku w 2016 roku nazwał białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenkę 'ciepłym człowiekiem'.
- Jeśli chodzi o ten ludzki element, to mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym - mówił Karczewski.

Senat podkreśla, że do spotkania Tomasza Grodzkiego z rosyjskim ambasadorem doszło przed pierwszym zarzutem ze strony Putina, i że było ono wcześniej konsultowane z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.
- Łączenie kurtuazyjnego spotkania Marszałka Senatu RP z wypowiedziami prezydenta Rosji jest nieuprawnione - pisze w oświadczeniu Centrum Informacyjne Senatu.

Pod koniec ubiegłego roku Władymir Putin zarzucił, że Polska znała i aprobowała plany Adolfa Hitlera dotyczące zagłady Żydów. W Wigilię nazwał byłego ambasadora w III Rzeszy Józefa Lipskiego 'bydlakiem i antysemicką świnią'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Uważaj Karczewski, bo jeszcze są ludzie którzy mogą cię oskarżyć o branie łapówek. A marszałek Grodzki wypełniał konstytucyjne zadania Senatu.
@Vito(ld)60
Pisuary, na czele z "ideowym" marszałkiem bały się rozmawiać z ruskim ambasadorem bo jeszcze by nich tupnął. Bo to chyba nie taki ciepły człowiek.
już oceniałe(a)ś
19
0
@Vito(ld)60
Prymityw w dziurawych walonkach od Łukaszenki
już oceniałe(a)ś
1
0
Nie wielu jest bardziej podłych od tego sługusa podbieraki, nie wielu namawiając innych do pracy na wolontariacie jako wolontariusz zgarnia 400 tyś zł. Fałsz podłość to cechy tej kreatury.
@MJ50wyborcza,, Pracował dla idei'' i zarobił 400 tys. . W Pisie tak to się nazywa ,, praca dla idei''. A co,,, te pieniądze poprostu mu się należały.''
już oceniałe(a)ś
20
0
@MJ50wyborcza
Skoro zarobił tyle, to parę razy musiał zapomnieć o istotnych faktach(marszałek -taki jak Karczewski-ma na głowie huk spraw) , gdzieś coś nagiął, zachachmęcił jak maliniak...Przyjdzie czas na wiecznie zabieganego Karczewskiego i przedstawią mu nie jeden paragraf!
już oceniałe(a)ś
12
0
Karczewski jest żałośnie żałosny.
@kotwbutach
Prymityw w dziurawych walonkach od Łukaszenki
już oceniałe(a)ś
1
0
Przynależność do PiSu jest jak choroba zakaźna. Pozbawia człowieczeństwa, ale przede wszystkim atakuje mózg. Najgorsze w tym wszystkim jest to że ta choroba pozostawia nieodwracalne zmiany w ludzkim mózgu. Niestety lekarstwa na te chorobę nie wynaleziono. Dla tego zarażonych osobników powinno trzymać się w izolacji. Całe szczęście że nie przenosi się na zwierzęta
@PapugaKaja
Hmm, to raczej brzydka choroba przenoszona drogą umysłową...
już oceniałe(a)ś
3
0
@PapugaKaja
to jest choroba co się nazywa "ku...ca ostra"
już oceniałe(a)ś
2
0
@batman666
albo "k u r e w s k i e zapalenie mózgu"
już oceniałe(a)ś
2
0
To ten co pracował, pracuje i będzie pracował dla idei, oprócz oczywiście lizania dudy Łukaszence. Boli wykop z darmowej willi, oj boli.
@Lasentinelle
Być pacjentem tej kreatury...
już oceniałe(a)ś
4
0
Utracona władza i przywileje to ból nie do przeżycia dla Karczewskiego. Dlatego kąsa i gryzie. Medycyna też, jak widać, niewiele mu pomaga, choć sam jest lekarzem. Ale cierpienie z pewnością uszlachetnia, panie marszałku!
@promotorka5
Wyjątkowa swołocz, nawet jak na Pi$ie standardy. Pewnie zazdrości bliskiego dostępu do Sfilcowanego Sułtana Brudzińskiemu i stara się go przelicytować w łajdactwie!
już oceniałe(a)ś
6
0
@korab1
To wszystko prawda. Trudno jednak łajdactwo zmierzyć czy zważyć. Ono zawsze jest łajdactwem. A w tej pisowskiej mafii oni wszyscy są jakby spod jednej sztancy. Nawet zewnętrznie urodą specjalną okraszeni. Czyż nie?
już oceniałe(a)ś
5
0
Panie ,,marszałku kochany'' niech pan tak tej utraty stołka nie przeżywa, jeszcze uśmiechnie się do pana Słońce Nowogrodzkiej. Willa poczeka.A krytykując Pana Prof. Grodzkiego, to niech się pan mocno uderzy w piersi.
@Jagger48
Lepiej w pusty łeb. I to młotkiem.
już oceniałe(a)ś
2
0
Prostak, złodziej, kłamca itd.
już oceniałe(a)ś
65
1
`