"Nie obrażajmy się na polityków, ale wyciągajmy wnioski". Kolejna manifestacja przeciwko "ustawie kagańcowej"

źródło: FB Gazeta Wyborcza, redakcja Dorota Roman, zdjęcia: Paweł Głogowski, montaż Michał Szyszka
19.12.2019 20:59

'Kto może, niech przyjedzie także z innych miast! PiS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu!' - apelowali organizatorzy kolejnego protestu przeciwko ustawie dyscyplinującej sędziów. Organizatorem manifestacji pod hasłem 'Dziś Sędziowie - jutro Ty!' był Komitet Obrony Demokracji . -To koniec trójpodziału władzy oraz krok w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej! Wzywamy wszystkich do protestu! - napisali na swoim profilu Facebookowym wydarzenia organizatorzy.

- Przepraszam za kolegów i koleżanki, których dzisiaj nie było na tym nieszczęsnym głosowaniu - mówiła posłanka Partii Zieloni, Urszula Zielińska. W czwartek rano Sejm decydował o dodaniu do porządku obrad pierwszego czytania projektu ustawy posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącego dyscyplinowania sędziów. Na posiedzeniu nie stawiła się jednak wystarczająca liczba posłów opozycji.

-My tu jesteśmy dla demokratycznej Polski, dla wolnych sądów, dla naszych praw i wolności , dla nas samych i naszych dzieci - powiedziała Danuta Przywara, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jakub Karyś, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji: Dziękujemy ludziom w tych 200 miastach w Polsce, którzy wczoraj stanęli w obronie swojej godności. - Nie obrażajmy się na polityków, ale wyciągajmy wnioski - dodawał Paweł Kasprzak z Obywateli RP.

Pisarz Tomasz Piątek: To, co się dzieje, to zbrodnia na naszej ojczyźnie, a właściwie na naszych dwóch ojczyznach. To wyrywanie naszej ojczyzny, jaką jest Polska, z naszej większej ojczyzny, czyli Unii Europejskiej.

Czwartek to kolejny dzień protestów w obronie wolnych sądów. Manifestacje poparcia dla sędziów zorganizowano w 200 miastach.

Zobacz wideo

Więcej na ten temat: protest, sejm, PiS, ustawa, KOD
Więcej na ten temat: protest, sejm, PiS, ustawa, KOD
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka