Obawiam się, że mamy klincz, który doprowadzi do chaosu prawnego - tak sędzia Sądu Okręgowego Marek Celej komentuje decyzję prokuratora generalnego o reagowaniu na wszelkie przypadki kwestionowania statusu sędziów Sądu Najwyższego i sądów powszechnych. Zgodnie z tą decyzją prokuratorzy mają też składać wnioski o wyłączenie sędziów podważających status innych sędziów. Po stronie rządzących brakuje zrozumienia, że sędziowie polscy respektują wszelkie przepisy związane z Konstytucją, a i tej Konstytucji będą chronić niezależnie od tego, jakie będą dyrektywy od prokuratura generalnego. Żaden sędzia nie ma zamiaru postępować wbrew przepisom Trybunału Sprawiedliwości - mówi sędzia Celej.

Dziś godzinie 18.00 w całym kraju odbędą się protesty w obronie sędziów. Ich organizatorzy wydali oświadczenie w tej sprawie: Nie godzimy się na łamanie zasady trójpodziału władz i represje wobec sędziów stosujących przepisy prawa europejskiego! Sędziowie, prokuratorzy, mieszkańcy i mieszkanki Polski, ruchy i organizacje społeczne, solidarnie stajemy w obronie niezawisłości polskiego wymiaru sprawiedliwości i fundamentalnych zasad demokratycznego państwa prawa, w tym prawa każdego i każdej z nas do niezależnego od politycznych nacisków i represji sądu. W środę 18 grudnia o godz. 18 wzywamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki naszego kraju przed sądy i inne centralne miejsca w setkach miejscowości w całej Polsce, a w Warszawie przed Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. To nasza wspólna sprawa!

Stowarzyszenie Sędziów Polskich 'Iustitia', Stowarzyszenie Sędziów 'Themis', Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia, Stowarzyszenie Adwokackie 'Defensor Iuris', Stowarzyszenie Prokuratorów 'Lex Super Omnia', Inicjatywa Wolne Sądy, Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Akcja Demokracja, Front Europejski, Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Dziś sędziowie, jutro Ty! O godz. 18.00 protest w obronie sędziów - link do strony protestu na Facebooku.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Chaos prawny - i ekonomiczny. Żegnaj, forso z Unii!
już oceniałe(a)ś
7
1
Dziękuję Panie Sędzio za te słowa!
już oceniałe(a)ś
5
0
Na co było ci to Jarosławie Kaczyński? Twój upadek już widać
już oceniałe(a)ś
3
0
Chaos prawny i chaos gospodarczy są ze sobą nierozerwalnie związane. Władza wszech-opcji, lewa do prawej w swej zadziwiającej naiwności nie doceniła znaczenia separacji trzech władz, wolności czwartej - mediów i przestrzegania praw fundamentalnych jednostki (zony zastrzeżone dla niehetero ? normatywnych, stygmatyzacja i lżenie odmieńców obu płci). Skutki za chwilę odczujemy wszyscy w tym kraju. Pieniędzy bowiem już prawie nie ma, a za chwilę zupełnie nie będzie. Schengen tez pod znakiem się jawi (?). Na logike to należy w takiej chwili zapytać ludzi... a więc referendum pro/contra Polegzit. To zdaje się nieuchronne? Żądajmy solidarnie tego REFERENDUM.
już oceniałe(a)ś
2
0
Przestępcza dotwa Jarosława Kaczyńskiego nie wygra sporu z narodem!!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
`