20 spotkanie z cyklu Centrum Premier Czerska 8/10. Gość specjalny, Donald Tusk, były przewodniczący Rady Europejskiej. W siedzibie 'Wyborczej' Donald Tusk opowiadał o swojej książce 'Szczerze'. To osobisty dziennik traktujący o kulisach europejskiej polityki i kluczowych momentach polskiej i europejskiej historii ostatnich lat.

Książka Donald Tusk 'Szczerze' rozpoczyna się od przypadkowego spotkania z Lechem Wałęsą na lotnisku Okęcie i ostrzeżenia z ust byłego prezydenta: 'Niech pan tam uważa, ja to się boję, że ta Unia to się chce podzielić, a Polaka wzięli, żeby było na kogo zwalić odpowiedzialność'. Przypominając sobie to spotkanie, Tusk powiedział: 'Bałem się wielu spraw, wielu wyzwań w Brukseli. Ale do głowy by mi nie przyszło, że zagrożona może być jedność Unii Europejskiej'.

Premiera przywitał Adam Michnik, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej'. Rozmowę z Donaldem Tuskiem prowadzili: Dorota Wysocka-Schnepf, dziennikarka 'Gazety Wyborczej', Paweł Goźliński, redaktor naczelny Wydawnictwa Agora, oraz Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej'. Była mowa o kulisach europejskiej i światowej polityki. Nie zabrakło też osobistych i prywatnych fragmentów.

Książka Donald Tusk 'Szczerze' do kupienia na: kulturalnysklep.pl/ksiazka/szczerze-tusk oraz w formie e-booka w Publio.pl >>

Cały wideo zapis spotkania z Donaldem Tuskiem, w związku z promocją jego książki pt.'Szczerze' to zobaczenia tutaj.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ma rację. PiS gubi Polskę.
już oceniałe(a)ś
12
0
Może jeszcze zdążymy uchronić nas przed Polexitem, ale więcej takich wystąpień i więcej trzeba mówić o zgubnej dla Polski polityce PiS-u.
już oceniałe(a)ś
10
0
Dlaczego nie ma całego spotkania ns stronie, tylko fragment?
już oceniałe(a)ś
1
0
Jak zawsze ani słowa o tym, że sam przyłożył rękę do sukcesu Kaczorów. A pamiętamy legendarną pracowitość DT od wtorku do czwartku, kiedy najważniejsza i tak była sobotnia piłeczka z kolegami!
@wena powtarzasz brednie szczujni na Woronicza i Torunia, czytasz prawicowe gazety lepiej porozmawiaj z mądrymi ludźmi
już oceniałe(a)ś
2
0
Czy to oznacza,że Donald Tusk zawalczy o Polską rację stanu? Co za tym idzie,że była opozycja o Wolną Polskę walcząca,włączy się cała siła i mocą w tę walkę na każdym polu i z wsdzystkimi siłami opozycyjnymi?
już oceniałe(a)ś
1
8
`