Donald Tusk w Centrum Premier Czerska 8/10

reżyseria: Alicja Bobrowicz realizacja: Anna Czuba operatorzy kamer: Marcin Tynkowski, Kinga Kenig, Paweł Głogowski, Wojciech Kaniewski montaż: Bartosz Kłys
14.12.2019 19:58

20 spotkanie z cyklu Centrum Premier Czerska 8/10. Gość specjalny, Donald Tusk, były przewodniczący Rady Europejskiej. W siedzibie 'Wyborczej' Donald Tusk opowiadał o swojej książce 'Szczerze'. To osobisty dziennik traktujący o kulisach europejskiej polityki i kluczowych momentach polskiej i europejskiej historii ostatnich lat.

Książka Donald Tusk 'Szczerze' rozpoczyna się od przypadkowego spotkania z Lechem Wałęsą na lotnisku Okęcie i ostrzeżenia z ust byłego prezydenta: 'Niech pan tam uważa, ja to się boję, że ta Unia to się chce podzielić, a Polaka wzięli, żeby było na kogo zwalić odpowiedzialność'. Przypominając sobie to spotkanie, Tusk powiedział: 'Bałem się wielu spraw, wielu wyzwań w Brukseli. Ale do głowy by mi nie przyszło, że zagrożona może być jedność Unii Europejskiej'.

Premiera przywitał Adam Michnik, redaktor naczelny 'Gazety Wyborczej'. Rozmowę z Donaldem Tuskiem prowadzili: Dorota Wysocka-Schnepf, dziennikarka 'Gazety Wyborczej', Paweł Goźliński, redaktor naczelny Wydawnictwa Agora, oraz Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej'. Była mowa o kulisach europejskiej i światowej polityki. Nie zabrakło też osobistych i prywatnych fragmentów.

Książka Donald Tusk 'Szczerze' do kupienia na: kulturalnysklep.pl/ksiazka/szczerze-tusk oraz w formie e-booka w Publio.pl >>

Cały wideo zapis spotkania z Donaldem Tuskiem, w związku z promocją jego książki pt.'Szczerze' to zobaczenia tutaj.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka