[PREMIERA KSIĄŻKI 'SZCZERZE'] -Lech Wałęsa był pierwszą osobą, która mi uświadomiła, że są większe ryzyka z przewodniczeniem Unii Europejskiej, niż mój brak doświadczenia. Do głowy mi wtedy nie przyszło, że jest zagrożona integracja UE - mówił Donald Tusk w siedzibie 'Gazety Wyborczej' podczas spotkania autorskiego wokół jego książki - dziennika 'Szczerze' Wydawnictwa Agora.

Książka Donald Tusk 'Szczerze' do kupienia na: kulturalnysklep.pl/ksiazka/szczerze-tusk oraz w formie e-booka w Publio.pl >>

W niedzielę 15 grudnia od godziny 17 na Wyborcza.pl wideo relacja ze spotkania z Donaldem Tuskiem, które odbyło się w Centrum Premier Czerska 8/10 w warszawskiej siedzibie ?Gazety Wyborczej' 14 grudnia 2019 roku.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Tusk cudowny człowiek, jak pięknie po ludzku powiedział o Wałęsie
już oceniałe(a)ś
37
2
Moim zdaniem Donald Tusk ma prawo oczekiwać nobilitacji na Męża Stanu.
Karierę polityczną powinien uwieńczyć polską Prezydenturą szczególnie, gdy zakończy swoją marionetka Andrzej Duda lub Prezydentka Elekt Małgorzata Kidawa - Błońska.
Bezcenne dla Polski byłyby nawiązane międzynarodowe kontakty Donalda Tuska jako b. Przewodniczący Rada Europejskiej z jej notablami.
@HI-polit
Absolutnie popieram. Doświadczenie i pozycja w Europie p.Tuska byłyby wielkim jego i Polski atutem gdyby został prezydentem. Jeszcze nie pora. Zaczadzony srebrnikami pisowski suweren musi jeszcze dostać po łapach (i nie tylko), zanim zrozumie, że trzeba uruchomić myślenie o przyszłości swoich dzieci i wnuków.
już oceniałe(a)ś
9
0
@HI-polit
Racja,ale niestety za 5 -10 lat pozycja Tuska nie będzie taka jak dziś. Szkoda,ze jesteśmy tak głupim narodem,który nie chce lub nie może zrozumieć szansy
już oceniałe(a)ś
4
0
Nie na darmo przecież Lech Wałęsa dołączył do grona Mędrców Europy ;)
@smialo_zmiescisz_sie
No i nie na próżno jest tak znienawidzony przez nowych "tfurcuf" legendy starej "Solidarności"
już oceniałe(a)ś
3
0
Tusk to klasa. Kim w porównaniu z nim jest Du.a? Nikim, zwykłym podnóżkiem prezesa.
PiS oddala nas od UE, oddala nas od USA, lubi Trumpa, który za kilka miesięcy może zniknąc.
Naród, który wybiera takich przedstawicieli jak Du.a lub Matołusz nie zasługuje niestety na nic wiecęj niż kolejne 123 lata niewoli. Przykre, ale prawdziwe.
już oceniałe(a)ś
12
0
To jest po prostu klasa,inteligencja,blyskotliwość TUSKA. Szkoda,że nie można powiedzieć tego o żadnym z głównych aktorów państwa PiS
@1EJ1
Prezydent Du.a łapie za to hostię w locie. Błyskotliwości mu nie brakuje...
już oceniałe(a)ś
5
0
Jestem bardzo lewicowy, zakochany w Zandbergu. Ale Tusk też ma klasę, choć niemało za uszami. A na pewno jest mniej psychopatyczny, niż Kaczyński.
@slask.pl
Porównywać Tuska z Kaczyńskim to może tylko ............powstrzymam się od epitetów.
już oceniałe(a)ś
0
0
Bo to jest prawda, Wałęsa jest bardzo inteligentnym gościem. Lepiej rozumie politykę na poziomie mechanizmów niż niejeden politolog.

Jak dzisiaj są z nim wywiady i pytają się go o Kaczyńskiego "Bolka" itp rzeczy z naszego grajdolka to Wałęsa się gotuje i emocje powodują że zaczyna mówić nieskładnie.
Natomiast wystarczy zapytać go unię europejską Stany Zjednoczone albo politykę światowa i gość zaczyna płynnie i precyzyjnie mówić bardzo mądre rzeczy globalizacji i jej wyzwaniach
już oceniałe(a)ś
2
0
`