Pramatka Ewa i Najświętsza Maryja Panna. Grzech pierworodny kontra świętość Maryi i jej 'niepokalane poczęcie'. -Mamy 'pretensje' do Boga, że stwarza różnych ludzi. Dobry i złych. Ale wśród nas są ludzie, którzy nie są bez grzechu, ale są naprawdę dobrzy- mówi Jan Turnau.

II Tydzień Adwentu. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Czytanie z Księgi Rodzaju i Ewangelii wg. Św. Łukasza.

Zobacz wideo!
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Było odwrotnie szanowny panie księże, to ludzie stworzyli Boga i to nie jednego. Tylu Bogów ilu ludzi, każdy na miarę swojego stwórcy. Dobrzy ludzie tworzą dobrych bogów, źli trochę gorszych. Nawet ateiści mają swoich prywatnych cichych bożków, tak na wszelki wypadek:))
@korab1
wyglada na to, ze probujesz "dyskutować" ze stetryczalym staruchem. to chyba nie ma sensu-
już oceniałe(a)ś
2
8
@korab1
"nawet ateiści...mają cichych bożków"? Drogi bracie! Jestem wierzącym ateistą wychowanym na chrześcijanina. Tj kogoś, kto kocha ludzi i życie. Nie potrzebuję coniedzielnych satanistycznych, katolickich mszy, rytualnego kanibalizmu i spowiadania się kapturczakowi. Mam te rytuały w mniej reprezentatywnym końcu przewodu pokarmowego !!! I nie potrzebuję jakiś bożków, wystarczy BigBrother !
już oceniałe(a)ś
4
1
@nmark53
Czyli maż bożka "Big Brothera" :)))
już oceniałe(a)ś
2
0
@nmark53
ten big brother to juz troche za duzo. reszta - OK panie korab1
już oceniałe(a)ś
1
0
"Dlaczego Bóg nie stworzył tylko dobrych ludzi?"
Widocznie lubi patrzeć jak tu, na Ziemi ludzie nawzajem się naparzają. Coś na kształt rodeo Kaczyńskiego.
już oceniałe(a)ś
18
1
Dlaczego nie stworzył? Bo go nie ma. Jest tylko w głowach ludzi nienawykłych do samodzielnego myślenia.
już oceniałe(a)ś
15
2
Kolbe wcale nie był taki święty.
Poza tym każde zdanie wywodu Pana Turnau budzi wenie sprzeciw. Ale prostowanie tego zajęłoby wiele wiele słów.
Cóż za naiwność i obskurantyzm.
Dobrze by było gdyby wyborcza przestała z szerzeniem zabobonu. Ludzi ninawyklych do refleksji jego słowa utwierdzają w wierzeniach i bajdurzeniach.
już oceniałe(a)ś
14
1
A kto stworzył Boga? Mściwego i zazdrosnego?
już oceniałe(a)ś
12
1
Proste. Boga nie ma.
@prawdziwy_Sarmata
masz człowieku trochę szczęścia, ze żyjesz w 21 wieku. twój żywot np kilka wieków wstecz byłby bardzo poważnie skrócony. pedofilska organizacja "wierzących" - tych zakapturzonych - spaliłaby cie na stosie za tego rodzaju wypowiedz. kłaniam sie szczęściarzu.
już oceniałe(a)ś
1
0
Tyle lat żyć i nie zrozumieć tego...Że tylko dobrzy ludzie są w niebie... Proste. Ziemia to siedlisko biznes-religii, taka farma biznes-religijna Pana Boga, który pokazuje w Niebie swoim uczniom do czego może doprowadzić bezmyślna-barania-wiara narzucana przez cwaniaków-religijnych, którzy dla majątku rozkręcali biznes/y tysiące lat, judaizm- założyciel mojżesz bożek jahwe, dzień świąteczny sobot , chrześcijaństwo-twórca jezus bożek jeden, jedyny bożek w trzech osobach, dzień świąteczny niedziela, islam- założyciel mahomet, bożkiem allah, dzień świąteczny piątek. Tak eksponaty "naukowe" może "edukacyjne"???
już oceniałe(a)ś
8
1
bo ludzie nie sa tworzeni, tylko sie rodza , a pozniej przychodzi wychowanie w domu, religia i spoleczenstwo w bardzo wielkim skrocie.
już oceniałe(a)ś
7
1
`