Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce - odc. 17 - Świadoma konsumpcja

materiał promocyjny
06.12.2019 00:00

Na świecie żyje coraz więcej ludzi. Żyjemy w coraz szybszym tempie. A to oznacza większą konsumpcję, zapotrzebowanie na opakowania, a tym samym wzrost ilości odpadów i zapotrzebowania na recykling. Okazuje się, jednak, że można być świadomym konsumentem, tylko trzeba się tylko trochę postarać.

W najnowszym odcinku nasi bohaterowie Dr Katarzyna Michniewska i Maciej Orłoś postanowili pokazać kilka miejsc, gdzie wdrożona została i funkcjonuje idea zero waste.


Cykl edukacyjnych filmów pt. 'Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce...' ma na celu edukację polskiego społeczeństwa. Poszczególne odcinki dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych z jakimi boryka się Polska, Europa i Świat. Cykl publikacji dostępny jest w języku polskim oraz angielskim. Rozmowy prowadzone są w ramach publicznych kampanii edukacyjnych - ustawowego obowiązku Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.. Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska - tematyka bazuje na jej ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży, a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Postępowanie według rozwiązań proponowanych w cyklu programów przyczyniłoby się istotnie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce i nie tylko.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka