Kiedy PiS i prezydent Andrzej Duda przeprowadzali reformę sądownictwa, zmienili wiek przejścia sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku. Ustalenie nowego wieku na 65 lat miało pomóc w pozbyciu się z SN jego pierwszej prezes Małgorzaty Gersdorf. Zarówno Piotrowicz, jak i Pawłowicz przekonywali wówczas, że sędziowie SN nie powinni być starsi, bo nie będą w stanie dobrze pełnić swoich funkcji. W ustawie o TK czytamy, że sędzia Trybunału musi spełniać te same kryteria co sędzia Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Teraz sami są kandydatami do TK, mimo że obydwoje mają skończone 67 lat.

Skąd ta niekonsekwencja wśród polityków PiS-u? Spytaliśmy byłego rzecznika Zbigniewa Ziobry Jana Kanthaka.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Wyjątkowo ohydny typek. Jego "grzeczna" arogancja i ironiczny uśmieszek prosi się o "strzał z liścia".
Jaśko, jesteś młody, warto tak się szmacić za kilka srebrników ? Myślisz że ludzie zapomną ?
Oby nie !
@mini1452153436705konto
zeszmacił się dla gownianej zmiany bo obiecali mu koryto a on myśli , że będzie żreć z tego koryta do końca świata i jeden dzień dłużej ...
już oceniałe(a)ś
5
0
Pawłowicz i Piotrowicz , zwiędły kwiat polskiego komunistycznego "prawodawstwa". On, wiadomo - komunistyczny prokurator stanu wojennego, odznaczany przez komuchów za "osiągnięcia". Ona, podczas studiów członkini Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, komunistyczny doktorat w 1986. Te wybraki pasują idealnie do byłego Trybunału Konstytucyjnego.
@MaciekK
Dla pani Krysi nie byłbym tak surowy - ona jest po prostu chora. Nie bierze leków albo bierze nieodpowiednie.
już oceniałe(a)ś
3
0
Ten odpad Kacxyzmu jest jeszcze młody. Przyjdzie mu zapłacić za zeszmacenie.
już oceniałe(a)ś
49
0
Szczęśliwy człowiek. Nigdy nie będzie miał kłopotów z mózgiem.
@bonawentura
Czyli nie bij go po głowie bo echo czaszkę rozwali.
już oceniałe(a)ś
7
0
Dorodny się panicz Jan zrobił, podbródek wyhodował. Pięknie się będzie galareta trząść, jak siarczystego liścia przyjmie. Brzydzę się takimi typami.
@wujek_zbyniu
kariera kolegi misiewicza niewiele nauczyła -- że niby kolejny, który wie co robi i jego poprzednicy to były pawiany, a on to da radę. tiaaa... krzyż na drogę (byle ciężki).
już oceniałe(a)ś
5
0
Mafia jyz się sama pogubiła w tych swoich szwindlach i przekrętach. Liczy się tylko trwać przy korycie aby nakraść jak najwiecej bo wiedza ze bez PiS są zwykłymi gó...jadami. Najgorsze jest to jak wielu porządny uczciwych ludzi o propaństwowymi charakterze te śmierdzące odpady Kaczyńskiego upokorzyły.
już oceniałe(a)ś
32
0
"Zupelnie czyms innym jest wiek przechodzenia sedziego w stan spoczynku, a zupelnie czyms innym jest wiek sedziego"...

"Kant i hak" ponownie reprezentuje umiejętność, która jest wymogiem dla wszystkich działaczy PiS - dwójmyślenie:

Dwójmyślenie, zmienność przeszłości, regulacja faktów, czarnobiał oraz negacja obiektywnej rzeczywistości.

?Wiedzieć i nie wiedzieć; mieć poczucie absolutnej prawdomówności, a jednocześnie wygłaszać umiejętnie skonstruowane kłamstwa; wyznawać równocześnie dwa zupełnie sprzeczne poglądy na dany temat, i mimo świadomości, że się wzajemnie wykluczają, wierzyć w oba; używać logiki przeciwko logice;(...)zapominać wszystko, czego nie należy wiedzieć, po czym przypominać sobie, kiedy staje się potrzebne, a następnie znów szybko wymazywać z pamięci.
[...]
Dwójmyślenie oznacza przede wszystkim umiejętność wyznawania dwóch sprzecznych poglądów i wierzenia w oba naraz. Partyjny inteligent wie, kiedy powinien zmienić swoje wspomnienia, a zatem w pełni się orientuje, że przekręca fakty; równocześnie jednak, dzięki dwójmyśleniu, święcie wierzy, iż prawda nie została pogwałcona. Proces ten musi być świadomy, gdyż inaczej brakowałoby mu precyzji, a zarazem bezwiedny, aby człowiek nie zdawał sobie sprawy z faktu dokonania fałszerstwa, bo to mogłoby wywołać w nim poczucie winy.?
? George Orwell (1984)

W propagandzie PiS jak widzimy pojęcie prawdy nie istnieje (jest relatywne) a jedynym organem uprawnionym do interpretacji faktów jest Słońce Narodu Jarosław.
już oceniałe(a)ś
31
0
typowe zachowanie dla aparatczyka pissekty!!! kłamstwo, cynizm i hipokryzja!!!
już oceniałe(a)ś
23
0
`