Te wybory zdecydują, czy cofniemy czas o cztery lata, czy o trzydzieści lat. Największym wrogiem demokracji jest obojętność obywateli. W 89 roku odbyły się w Polsce pierwsze w miarę uczciwe wybory. Udało się obalić komunizm, choć na niewielki spacerek do komisji wyborczej zdobyło się ledwie niecałe 63 proc. uprawnionych Polaków. Jeśli w niedzielę się nie zmobilizujemy, to znaczy, że 2019 r. odbędą się ostatnie w miarę uczciwe wybory. Nie ma już zaborców, nie ma okupantów. Nie ma na kogo zwalić naszych niepowodzeń. To my Polacy zgotujemy sobie taki los, na jaki zasłużymy.

Komentarz Jarosława Kurskiego!

Zobacz zaproszenie na 'Wieczór Wyborców' na Wyborcza.pl
Więcej
  Komentarze
  Symbolem tego co nas czeka, jeśli PiS znowu będzie rządził, jest spoliczkowanie demonstrującej kobiety z KODu przez posłankę z PiSu pod Sejmem. Przypomnijcie to zdjęcie umieszczając je w czasie ciszy wyborczej na stronie głównej GW.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Idziemy głosować na demokrację.
  Koniec.Kropka !
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Musi byc kiepsko. Kaczynski probowal dzisiaj w Chelmie przeinaczyc i wykorzystac slowa Tokarczuk. Mowil, klamal ze to pis jest demokracja. Kaczynski matrix, pisi matrix. Wyjdzmy z tej mrocznosci, przejdzmy na jasna strone mocy. Strone pelna swiatla
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Zaglosuje na demokratow, to Nasza ostatnia szansa. I to jest moj ostatni wpis przed wyborami, a na pewno wogole ostatni jesli podlosc i zlo zwyciezy. Ja mam ten konfort psychiczny, ze moge tak powiedziec, ze moge przestac czytac i pisac w GW, bo zyje w kraju, gdzie tez beda wybory i to juz za tydzien. Jakze one sa jednak rozne, jak kampania wyborcza jest inna i nie ma stawki stracenia demokracji . Zyczylbym sobie aby tak bylo tez i w Naszym Kraju, ktory kocham i do ktorego chetnie wracam i w myslach i fizycznie. Idzmy na wybory, zaglosujmy na Demokratow!
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Wołam szczególnie do młodzieży bez zamierzonego mentorskiego tonu.
  Nie znacie z racji swojego młodego wieku syndromu dyktatury, zniewolonych praw obywatelskich ani nawet komunistycznego czy prawicowego autokratyzmu oraz nietolerancji.
  Uniknijmy choćby zagrożeń dyktatorskich w Europie takich jak na Węgrzech, w Turcję nie mówiąc już o Rosji czy Białorusi.
  Popatrzmy na obecny Rząd oparty na kłamstwie, na wypaczaniu historii, na zawłaszczaniu mediów, na ograniczaniu praw demokratycznych czy na narzucaniu ustaw bez konsultacji społecznych, oraz na ograniczaniu praw samorządowych.
  Wyautujcie PiS z pola gry!
  Niech żyje wolność, równość i braterstwo!
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Bezdzietny starzec rzadzi Polska.Niezle jaja.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Panie Jarosławie. Jak to możliwe, że Jacek jest Pana bratem?
  @RR6
  Musisz takie pytanie zadawać ?
  Odpowiedź jest jedna.
  Mam nadzieję, że wiesz..
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @RR6
  to ważne pytanie, ale retoryczne. Wiele wskazuje na to, że bycie dobrym/złym to wynik losowania...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @RR6
  Jeden był od dziecka tak dobry, że ten drugi nie był w stanie z nim konkurować. Wybrał więc inną dyscyplinę, zło. W tym zle okazał sie mistrzem. I tyle o Jacku wasalu Placka!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @zemanco
  A może panie Jarosławie mógłby Pan spróbować przeciągnąć Jacka na Jasną Stronę Mocy przy braterskim spotkaniu na wódce? Oj, dużo by Pan zrobił tym dla Polski. Taki nawrócony grzesznik zawsze jest bardzo aktywny, byłaby niezła sytuacja...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Może w ciszy wyborczej umieście "List Michnika do Kiszczaka" z grudnia 1983 roku.
  Obok wyjątki w wywiadu Red. Toranskiej jak "zbawca narodu zaspał".
  Będzie wspaniałe zestawienie.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0