13 października 2019 to nie tylko dzień wyborów parlamentarnych, to również dzień Wyborców. Dla Gazety Wyborczej to Wy - obywatele, którzy oddajecie głos w hołdzie dla demokracji - jesteście tego dnia najważniejsi. Wieczór Wyborców to spotkanie wspólnoty, która jednoczy się wokół konkretnych wartości, a nie wokół partii politycznych. Spotykamy się, żeby przypomnieć sobie najważniejsze hasła, na których od 30 lat budujemy społeczeństwo obywatelskie. My też - jako obywatele Polski - mamy swój plan na najbliższe kilka lat. Wiemy, co zrobić, żeby Polska wypiękniała. Wiemy, co zrobić, żeby zagościł w Polakach spokój. Czerpiąc z dziedzictwa 'Solidarności', okrągłego stołu, kina moralnego niepokoju, zastanowimy się wspólnie, co możemy dla demokracji zrobić dzisiaj.?

Warszawski Wieczór Wyborców będzie transmitowany online od godz. 19.00 na Wyborcza.pl oraz na profilu 'Gazety Wyborczej' na Facebooku. Spotkanie poprowadzą Kamila Kalińczak, Grzegorz Małecki oraz Dominika Wielowieyska i Michał Nogaś. Obok nich w pierwszej części spotkania jego uczestnicy i internauci zobaczą artystów i aktywistów w rozmowach o wyzwaniach czekających nas w najbliższych latach, a dotyczących m.in. porozumiewania się, ekologii czy praw człowieka. Relację ze sztabu wyborczego PiS przedstawi Justyna Dobrosz- Oracz. W drugiej części spotkania, po 21.00, podane zostaną wstępne wyniki wyborów prezentowane przez TVN24, a potem na ich temat wypowiedzą się w rozmowie z Dominiką Wielowieyską eksperci, prof. Mikołaj Cześnik, prof. Krystyna Skarżyńska oraz dr Katarzyna Kasia i Bartłomiej Radziejewski.


Swój udział w Wieczorze Wyborców w Warszawie potwierdzili już m.in.: Krystyna Janda, Joanna Szczepkowska, Karolina Hamer, Henryka Krzywonos, Monika Płatek, Wojciech Pszoniak, Jan Englert, Kuba Sienkiewicz, Zbigniew Hołdys, Olgierd Łukaszewicz. ks. Wojciech Lemański, Adam Wajrak, Kuba Sienkiewicz, Damian Maliszewski czy Michał Rusinek.Niedziela 13 X 2019

GODZ. 19.00 OGLĄDAJ NA WYBORCZA.PL
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Bardzo chetnie obejrze dyskusje wybitnych ludzi. Tym bardziej, ze jestem daleko.
już oceniałe(a)ś
0
0
`