Wbrew zapewnieniom premiera i prezesa PiS przed wyborami nie poznamy majątku żony premiera. Rządząca partia tak rozegrała tę sprawę, że pierwsze oświadczenia mogą się pojawić pod koniec roku. Gazeta Wyborcza ujawniła, że Mateusz Morawiecki przed laty kupił ziemię od Kościoła po zaniżonej cenie. Gruntów nie ma w oświadczeniu majątkowym szefa rządu, bo przed wejściem w politykę premier dokonał z żoną podziału majątku. Z rzecznikiem rządu rozmawiała Justyna Dobrosz-Oracz.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Tak zakłamanej kampanii przed wyborami jeszcze nigdy nie było. Takie mamy elity u władzy!
@duperstein
kłamliwa ale jakże skuteczna PiS ma przecież prawie 40% poparcia
już oceniałe(a)ś
@duperstein
Bo jestesmy zaklamanym spoleczenstwem.Nawet do elit nie chcemy sie przyznac.Zawsze szukamy przyczyny w bezpiecznej odleglosci od nas.
już oceniałe(a)ś
@duperstein
Bo to są ?elyty?
@duperstein
U władzy to my mamy bandę zaściankowych, prowincjonalnych nieudaczników, z byle jakim wykształceniem, bez kultury i dorobku. Nie są wzorem pozytywnym dla nikogo, nie mają wkładu w rozwój państwa, ich jedynym celem jest utrzymać się przy władzy i nażreć publicznymi pieniędzmi. Nie nazywajmy tej hordy elitami, nawet ironicznie ani dla żartu.
Obiecywał, że ujawnią niebawem (zaklamana opcja) i niebawem jak uznają, że już można to ujawnia. Jak przegrają, a napewno przegrają, to nie muszą tej bulwersujacej prawdy ujawniać. Mateusz, bankster wykorzystujący wówczas wszelkie sposobności do wzbogacania, udaje (kłamiąc i manipulujac), że interesuje go los ludzi. Interesuje go tylko władza dla siebie i rodziny, powiązana z kolejnymi profitami.
Kościół może jeszcze z. 170. 000 ha Mateuszowi coś sprzedać. Mając problemy z gruntami w Warszawie, Srebrna może budować dwie wieże we Wrocławiu, na gruntach Mateusza. Swój wybuduje u swojego, wspaniała współpraca. Krupiński może wszystko finansować. To Kaczyńskiego bank.
@JBr46
Mnie zadziwia gdzie Kaczyński wynajduje takich ludzi, kompletnie pozbawionych moralności, rozumu, uczciwości oraz przyzwoitości. Zarówno ten Muller, jak i ta panienka z podgardlem jak brzuch prezesa, reprezentują sobą najgorsze cechy człowieka!!!
Cyniczny uśmieszek, wielkopańskie zachowanie, kłamstwa gładko przechodzące przez gardło.
Starym komuchom w tym rządzie się nie dziwię, ale tak się zeszmacić za parę srebrników w tak młodym wieku, bez świadomości że smród będzie się ciągnął przez lata za wami ?
już oceniałe(a)ś
Mordawiecki jest premierem z nadania, a kłamcą z wyboru. Przed wejściem do polityki dokładnie przygotował historię swojego życia tak, aby w oczach wyborców nie była dla niego obciążeniem. A potężny majątek zdobyty w sposób nieuczciwy to dla wyborców PiSu sprawa raczej podejrzana. Ten kłamca zrobi więc wszystko, aby prawda dla motłochu była niedostępna.
już oceniałe(a)ś
Moralne ZERO - nachapał sie prowadzac szemrane interesiki i przepisała na żonę jak juz wiedzial ,że moze zostać premierem . Nie wspominajac o kaczyńskim , i DWÓCH WIEZACH
już oceniałe(a)ś
Wyjątkowo bezczelne złodziejstwo.
już oceniałe(a)ś
Muller, Schreiber, Kanthak.... i oni nas zapewniają o swojej słowiańskiej czystości rasowej:)))))))))))))))
@korab1
To akurat nie jest niczym dziwnym ani złym świadczącym o niepolskości !
My Polacy jestesmy pomieszani i to jest nasza sila !
Mueller, Iwanow czy Person czy Tusk czy Zanussi to normalni wspaniali Polacy !
To wszystko nie tak. Wiadomo, jak jest z Morawieckim i gruntami, PIS-daje niczego nie ujawnią, bo byłby to przejaw skrajnej głupoty, gdyby teraz pokazali jakieś dokumenty. Oni grają ostro, grają o utrzymanie władzy, więc takie pytania typu ""dlaczego, dlaczego" (w tle z sugestią, że mamy do czynienia z zachowaniami mafijnymi bez twardych dowodów), są do ostrzału i jak widać Müller to robi szybo, sprawnie, odbijając pingponga. To nie tak. Nie tędy do Tipperary.
już oceniałe(a)ś
`