- Wszystko zależy od nas, od tego jak będziemy chcieli rozumieć wartości państwa prawa. Dlatego, że tylko zaangażowanie obywateli może powstrzymać rządzących od podejmowania złych decyzji - mówi prof. Marek Safjan, sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Całą rozmowę znajdziesz tutaj
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Niestety pisowska część społeczeństwa nie rozumie co znacza rządy prawa i państwo demokratyczne oparte na zrównoważonym trójpodziale władz i że tylko taki ustrój zapewnia człowiekowi wolność. Jarosław Kaczyński jest produktem socjalizmu z lat 50-60, jako student i doktorant Ehrlicha, ideologa PZPR uznaje tylko rządy autorytarne, pod warunkiem, że je sam sprawuje. Kłamie, kiedy zarzuca opozycji, że ta odbierze ludziom 500+. Jest autorem ustawy o KRS z 1989 r. z okresu Okrągłego Stołu. To on współtowrzył rząd koalicyjny w 1989 r z ZSL, SD i jest odpowiedzialny za to, że na czele MS stanął Bendkowski, który hamował reformę personalną w MS. Z tego powodu Adam Strzembosz jako wiceminister poddał sie do dymisji, bo nie mógł realizować reformy strony Solidarnościowej.
już oceniałe(a)ś
0
0
Na razie suweren nie rozumie wartości państwa prawa. Zaangażuje się, jak dostanie po kieszeni - bo to zrozumieć najłatwiej.
już oceniałe(a)ś
0
0
`