- W mediach jest dużo oburzenia dotyczącego wycinania puszczy Amazońskiej. Podajemy tę informacje dalej na Facebooku, podpisujemy dziesiątki petycji do rządu Brazylii, aby przestał ją wycinać, ale dlaczego mamy się zgadzać na to samo u nas - podkreśla dr Wiktor Kotowski, ekolog. Aby zwrócić uwagę na problem wycinki drzew aktywiści odsłonili przed warszawskim Teatrem Powszechnym 'Pomnik Niszczenia Przyrody'. - Raz ścięte majestatyczne buki i jodły tracimy bezpowrotnie. W naszym kraju zachowały się wyjątkowe na skalę europejską fragmenty lasów naturalnych, nie sadzonych ręką człowieka. Należy do nich Puszcza Karpacka, rosnąca w dzikich partiach Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego. Niestety, ten wyjątkowy las traktowany jest jak zasób drewna, a społeczne głosy w jego obronie są ignorowane. Tracimy nasze wspólne dobro - twierdzi Anna Siekierska z inicjatywy 'Dzikie Karpaty'.
Więcej
    Komentarze
    Przez port w Gdyni już drugi rok wywożone jest miliony metrów cub. drewna w postaci surowych pni. Zeszliśmy więc do poziomu prymitywnych państw afrykańskich sprzed 50 lat, bo teraz nikt już nie eksportuje nie obrobionego drewna.
    już oceniałe(a)ś
    6
    0
    Rząd pisu nienawidzi przyrody, a raczej ją kocha, bo każde drzewo to pieniądz na potrzeby partii. Co po nich? Nieważne. pis myśli tylko w perspektywie najbliższych wyborów, to obskuranci, ponoć wierzący w boga, który stworzył ten piękny świat. Ale dlaczego niszczą ten piękny świat przyrody?
    już oceniałe(a)ś
    6
    0
    trzeba naciskać na "swoich" polityków
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    `