- To, co dziś przedstawił przewodniczący Marcin Horała, jest stekiem półprawd, kłamstw i pomówień. Nie miało to nic wspólnego z rzeczywistą oceną tego, co się działo przez osiem lat rządu PO i PSL w ocenie działań z zakresu luki VAT-owskiej - powiedział Zbigniew Konwiński, członek komisji śledczej, reprezentujący PO-KO. Odniósł się w ten sposób do projektu raportu komisji śledczej ds. VAT, przedstawionego w poniedziałek przez szefa komisji Marcina Horałę z Prawa i Sprawiedliwości.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
A co innego mozna sie bylo po Horale spodziewac. Jakos to dziwne, zawsze przed wyborami jakas komisja przedstawia swoj raport koncowy. Wytyka w nim jak to zle rzadzili inni i ze trzeba ich zamknac, a po wyborach glucha cisza.. Dlaczego Horala nie zbadal dochodow z VAT-u i walki z "mafia VAT-owska" w latach pierwszych rzadow PiS-du. Ciekawe jak to wtedy wygladalo i kogo trzebaby postawic przed Trybunalem Stanu. Najprawdopodobniej karla z Zoliboza, bo byl przeciez premierem i to on ponosil odpowiedzialnosc za to co sie wtedy dzialo. Mysle, ze w przyszlym roku zajmie sie tym nowa komisja sejmowa.
@wu_wei_de
Będzie wiele innych tematów. Luka VAT to bardzo medialny temat, lecz ona jest tylko szacowana. Nie można jej wyliczyć, stąd spadła już do 200 mld za 8 lat. Obecnie wynosi już 150 mld. Więc sami powinni się zgłosić do dymisji.
Inne ciekawe komisje będą badaly: SKOKI, KNF, PKO BP, NBP, fundusze PiS na ochronę, Spółkę Srebrna, kopertę z 50000 zł dla ks. Sawicza, kredyt z PKO SA bez zabezpieczenia, pomyłki w oświadczeniu majątkowym czl. PiS, aferę w MS i inne. Powołać trzeba departament afer PiS. Wszyscy na wybory w październiku 2019 roku. Wygramy.
już oceniałe(a)ś
0
0
Że opozycja wygra to wszyscy wiedzą. Od początku kadencji należy kontynuować pracę komisji VAT, obejmując lata 2005-2007, lata 2015-2019 gdy luka rośnie z poruszanie wątku obstrukcji działań uszczelniajacych przez PiS. Pana Modzelewski ego i Panią Chojne Duch zapytać o Seszele i inne Malediwy. Ona niech odzyskuje ten VAT wprowadzony z Polski. Kolejna komisja od SKOKOW, KNF, NBP, POK SA itd.
już oceniałe(a)ś
1
0
Luka VAT, pojęcie medialne, nie jest możliwa do wyliczenia rachunkowo bo jest szacowana. Jest, bo musi być różnica pomiędzy VATem naliczonym a VATem wpływającym do budżetu państwa. Gdy rośnie export musi rosnąć luka VAT. Do importu nalicza się w kraju który towar sprowadza VAT i zasila on z ewentualną marzą krajowy budżet. Przy usługach budowlanych dla ludności występuje zwrot VAT.-u. Ta luka rośnie, ale uczeni o tym milczą. Zenek, naprawiajacy kolegi samochód w swoim garażu, za części płaci z VAT-em, kasę bierze bez VAT-u do kieszeni, nie zasila budżetu, budżet nie ma dodatkowego wpływu, lecz Zenek kupuje cegły z VAT-em. Tak też zasila budżet. Tu gonienie Zenka kosztuje więcej, niż możliwy efekt, związany z wpływem VAT. Grzywna dla Zenka, zje cały jego wysiłek.
Posumowujac, tylko export faktur bez towarów jest nagany. Lecz tu podmiot, który wczoraj powstał nie może być milionowym exporterem. Tu jest miejsce na służby państwa. Obecnie, gdy na rynku jest więcej pieniędzy, większa jest luka VAT (obecnie za 4-ry lata szacuje się ją na 150 mld, była 100 mld za 4 i 200 mld za 8 lat). Wniosek może być tylko jeden, PiS rozkłada dywany perskie przed złodziejami. Nie, nieuprawnione stwierdzenie. Luka VAT jest szacowana, zależy od importu i export i ilości usług w budownictwie. Profesor Modzelewski nie mówi całej prawdy. Sam też optymalizowal VAT.. Już zapomniał. Pani Chojna-Duch też o Szeszelach zapomniała. Zdążą się.
już oceniałe(a)ś
0
0
`