Dziś po raz ostatni Inga Zasowska protestowała pod Sejmem w ramach Wakacyjnego Strajku Klimatycznego, który prowadzi od początku wakacji. 13-latka chciała podsumować całą akcję.
- To mój ostatni dzień strajku. Dziękuje wam, że tutaj jesteście i dziękuje osobom, które były w inne dni - mówiła Inga.

Na początku wakacji nastolatka założyła, że co piątek będzie protestować pod Sejmem. I tak do końca lipca. Wszystko po to, by zainteresować rządzących zmianami klimatu.

Inga zainspirowała do podobnych protestów młodzież w całej Polsce. Na strajki zdecydowali się rówieśnicy m.in. we Wrocławiu, Katowicach i w Łodzi.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
młode społeczeństwo obywatelskie rośnie. Podziękowania od starego dziada:)
już oceniałe(a)ś
19
0
Wspaniała dziewczyna! Inga nas wszystkich trochę zawstydza...
Ale zamiast się wstydzić, pomyślmy lepiej jak ją wesprzeć.
już oceniałe(a)ś
13
0
Ma racje dziewczyna, podgrzaliśmy planetę do niebotycznych rozmiarów. Musi się zmienić myślenie. Eko musi być cool, plastikowi mówimy nie, węglowi mówimy nie, trzeba wybierać rozwiązania nieszkodliwe dla środowiska, odrestaurowanie i używanie starej rzeczy musi budzić podziw a zakup nowego pogardę bo to nie sztuka iść i kupić. Rower, hulajnogi elektryczne i inne Urządzenia transportu osobistego muszą wieść prym przed pojazdami spalinowymi. Dużo wiatraków, deregulacja rzec, retencja, zasadzanie drzew, nie wycinanie, nie używanie klimatyzacji to pomoże uchronić a przynajmniej odwlec ludzką zagładę. Może się uda, ale to musi już być teraz, natychmiast, nie jutro albo potem.
Zgoda, ale z tymi chińskimi hulajnogami rozwalającymi się po 100 km to nie wiem, czy najlepszy pomysł...
już oceniałe(a)ś
0
0
biedne te dzieciaki. Jaki świat zostawi im nasze pokolenie? Głód, pragnienie i wojnę. Raczej koniec świata jaki znamy.
już oceniałe(a)ś
7
0
No i efekty juz widac. Wszedzie w Europie szaleja UPALY - a u nas MILY CHLODEK ! Zuch dziewczyna !!! :-)
już oceniałe(a)ś
3
0
Zuch - Dziewczyna! Nawet, jak te buraczano- kartoflane łby z Wiejskiej niewiele z tego zrozumieją, to i tak ważny jest taki gest niesamowitej odwagi.
już oceniałe(a)ś
2
0
Co za manipulacyjne bzdety...Wpływ człowieka na zmiany klimatu...bla...bla...bla...Niech się Inga cieszy, że się urodziła bo gdy media skutecznie opętają przyszłe pokolenia ekoterrorem, dzieci staną się nieekologiczne...
@mcgreging
ty to sam wymyśliłeś czy tylko odpisałeś ?
już oceniałe(a)ś
4
2
@pastfardo
Rozumiem aluzję. A coś merytorycznego może?
już oceniałe(a)ś
0
1
`