Dziś po raz ostatni Inga Zasowska protestowała pod Sejmem w ramach Wakacyjnego Strajku Klimatycznego, który prowadzi od początku wakacji. 13-latka chciała podsumować całą akcję.
- To mój ostatni dzień strajku. Dziękuje wam, że tutaj jesteście i dziękuje osobom, które były w inne dni - mówiła Inga.

Na początku wakacji nastolatka założyła, że co piątek będzie protestować pod Sejmem. I tak do końca lipca. Wszystko po to, by zainteresować rządzących zmianami klimatu.

Inga zainspirowała do podobnych protestów młodzież w całej Polsce. Na strajki zdecydowali się rówieśnicy m.in. we Wrocławiu, Katowicach i w Łodzi.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
młode społeczeństwo obywatelskie rośnie. Podziękowania od starego dziada:)
już oceniałe(a)ś
Wspaniała dziewczyna! Inga nas wszystkich trochę zawstydza...
Ale zamiast się wstydzić, pomyślmy lepiej jak ją wesprzeć.
już oceniałe(a)ś
Ma racje dziewczyna, podgrzaliśmy planetę do niebotycznych rozmiarów. Musi się zmienić myślenie. Eko musi być cool, plastikowi mówimy nie, węglowi mówimy nie, trzeba wybierać rozwiązania nieszkodliwe dla środowiska, odrestaurowanie i używanie starej rzeczy musi budzić podziw a zakup nowego pogardę bo to nie sztuka iść i kupić. Rower, hulajnogi elektryczne i inne Urządzenia transportu osobistego muszą wieść prym przed pojazdami spalinowymi. Dużo wiatraków, deregulacja rzec, retencja, zasadzanie drzew, nie wycinanie, nie używanie klimatyzacji to pomoże uchronić a przynajmniej odwlec ludzką zagładę. Może się uda, ale to musi już być teraz, natychmiast, nie jutro albo potem.
Zgoda, ale z tymi chińskimi hulajnogami rozwalającymi się po 100 km to nie wiem, czy najlepszy pomysł...
biedne te dzieciaki. Jaki świat zostawi im nasze pokolenie? Głód, pragnienie i wojnę. Raczej koniec świata jaki znamy.
No i efekty juz widac. Wszedzie w Europie szaleja UPALY - a u nas MILY CHLODEK ! Zuch dziewczyna !!! :-)
Zuch - Dziewczyna! Nawet, jak te buraczano- kartoflane łby z Wiejskiej niewiele z tego zrozumieją, to i tak ważny jest taki gest niesamowitej odwagi.
Co za manipulacyjne bzdety...Wpływ człowieka na zmiany klimatu...bla...bla...bla...Niech się Inga cieszy, że się urodziła bo gdy media skutecznie opętają przyszłe pokolenia ekoterrorem, dzieci staną się nieekologiczne...
@mcgreging
ty to sam wymyśliłeś czy tylko odpisałeś ?
@pastfardo
Rozumiem aluzję. A coś merytorycznego może?
`