Zuzana Czaputova z wizytą w Polsce. Prezydent Słowacji spotkała się z Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim

Marcin Warszawski, zdjęcia: Prezydent.pl, Anna Czuba, montaż: Katarzyna Szczepańska
15.07.2019 17:32

Prezydent Andrzej Duda przywitał w Pałacu Prezydenckim prezydent Republiki Słowackiej Zuzanę Czaputovą. Jest to pierwsza wizyta oficjalna nowej prezydent Słowacji w Polsce, a trzecia w regionie, po Pradze i Budapeszcie. Po ceremonii powitania przywódcy rozmawiali na tematy związane z polityką europejską i współczesnymi problemami Unii oraz współpracy na szczeblu regionalnym - w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz wschodniej flanki NATO.

- Jest to rzeczywiście jedna z moich pierwszych wizyt. Chcemy pokazać, że chcemy współpracować z Polską, że chcemy kontynuować naszą tradycję wizyt w sąsiednich krajach i budowanie dobrych, przyjacielskich stosunków - powiedziała prezydent Słowacji. Podkreśliła również, że Polska jest bardzo ważnym partnerem w inwestycjach i gospodarce.

Po spotkaniu z Andrzejem Dudą, prezydent Słowacji udała się na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Zuzana Czaputova to 45-letnia liberalna prawniczka i działaczka społeczna o zdecydowanych proeuropejskich poglądach. W wielką politykę zaangażowała się dopiero w 2017roku kiedy przystąpiła do niewielkiej partii Progresywna Słowacja, skupiającej przede wszystkim wielkomiejską, liberalno-lewicową inteligencję.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka