Briefing prasowy w Sejmie zorganizowali wiceminister edukacji Marzena Machałek i poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Dolata. To on był wnioskodawcą zmian w Karcie Nauczyciela, które zostały ustalone z 'Solidarnością' podczas strajku nauczycieli.

Machałek i Dolata wyliczali, jakie zmiany wprowadzają i przekonywali, że są one dla nauczycieli korzystne (m.in. podwyżka dla nauczycieli o 10 proc., skrócenie ścieżki awansu zawodowego, zwiększenie dodatku za wychowawstwo, powrót do dawnego systemu oceniania nauczycieli). - Chcemy, żeby nauczyciele zapoznawali się z tym projektem bez gniewu - mówi Dolata.

Podczas briefingu pojawił się też wątek pozwów, jakie samorządy chcą wytoczyć MEN za źle oszacowane koszty reformy edukacji.

- To sprawa samorządów. Ich sytuacja finansowa jeszcze nigdy nie była tak dobra - przekonuje Dolata.
Więcej
  Komentarze
  Teraz to nauczyciele dostali takie, że pieniądze w kieszeniach im się nie mieszczą. Ciekawe, jakie podwyżki dostał Dolata, za pierdzenie w stołek i powielanie przekazów dnia, bo przecież nie za samodzielne myślenie. Siadaj, pała!
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  PiSowska demagogia i kłamstwo, bo za ostatnich rządów PO-PSL było tak:

  Po podwyżkach z lat 2008-2012 pensje nauczycieli wzrosły średnio o ok. 64% (od ok. 42% dla dyplomowanych magistrów z przygotowaniem pedagogicznym do ok. 100% dla stażystów z wykształceniem „pozostałym”). Było to średnio dodatkowe ok. 792 zł (od 657 zł dla kontraktowego z wykształceniem „pozostałym”do 1047 zł dla stażysty magistra z przygotowaniem).
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Kłamczuch!!! Niech doda, że jeszcze nigdy, jak za pisu, nie było tak, że państwo dało innym grupom wielokrotnie wyższe podwyżki niż nauczycielom. Teraz szeregowiec, który przyjmuje się do wojska, może być bez matury, zarabia tyle co nauczyciel dyplomowany. Czyli 18-letni smarkacz zarabia tyle co 45-letnia kobieta z dyplomem wyższej uczelni. A wyższy oficer kosztuje państwo tyle co 4 nauczycieli dyplomowanych. Sprawiedliwość wg pis!!!
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Oni naprawdę kłamstwo mają we krwi.
  I wypowiadają te swoje bzdury bez mrugnięcia okiem.
  A dodatkowo myślą, że nie możemy ich zweryfikować.

  Brawo dla @zgryz za odszukanie pełnej informacji o poprzednich podwyżkach dla nauczycieli.
  Dodam do tego, że w latach 2012-2015 podwyżki dostali nauczyciele akademiccy, za zgodą związków nauczycielskich.

  Ile jeszcze razy mamy słuchać tych bzdur o "wiekopomnych" i "kosmicznych" podwyżkach danych przez "prawych i sprawiedliwych". Nie pozwólmy więcej ordynarnemu kłamstwu zaistnieć ponownie w przestrzeni publicznej.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Stek kłamstw i bzdur.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Taki Dolata z PiS dostaje 6 razy tyle co nauczyciele za te kłamstwa a głupcy wieża w te ordynarne kłamstwa. Żałosna stan mentalny tego kraju.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Dlaczego pan kłamie nt. skali podwyżek. Przecież wiem jakie podwyżki otrzymałam w latach 2008-2012, a jakie teraz. I ich relację do kosztów utrzymania. To można sprawdzić. Dlaczego nie zgadzacie się na dodatek za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Panie pośle, bardzo się wstydzę, że w moim rodzinnym mieście mogą mieszkać osoby tak zakłamane. Nie widziałam pana ani razu w mojej placówce, a charakter jej pracy jedyny w mieście, nawet pan nie wie, że taka jest. Jak pan może wypowiadać się nt. oświaty, której pan nie zna.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0