- Rząd PiS zadecydował. Nie będzie w tym roku pieniędzy dla osób z niepełnosprawnościami. Mówią, że może za rok - napisała na Facebooku Iwona Hartwich, matka Kuby Hartwicha. W ub. roku wspólnie protestowali w Sejmie, walcząc m.in. o 500 zł dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

Tuż przed wyborami do europarlamentu premier Mateusz Morawiecki obiecał, że pieniądze się znajdą. Program miał opiewać na 3 mld zł. Teraz okazuje się, że nie będzie dodatkowych wpływów do budżetu, m.in. z podatku handlowego i daniny solidarnościowej.

Osoby z niepełnosprawnościami muszą więc na pieniądze jeszcze poczekać.

Sprawę komentuje posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus, która wspierała protest osób z niepełnosprawnościami:

- Premier Morawiecki osiągnął szczyt hipokryzji i kłamstwa. Jest znany z tego, że jak mówi, to na pewno kłamie. Podczas kampanii wyborczej tak naprawdę wykorzystał osoby z niepełnosprawnościami. Zobacz wideo.
Więcej
  Komentarze
  Bardzo bardzo przykro mi za niepelnosprawnich. Nie mozna rozumiec po co ktos ktory ma troche moralnosci moze glosowac na takich ochytnych ludzi jak Morawieckiego i Kaczynskiego.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Pani Hartwich została złapana na kłamstwie, gdy mówiła o tym, że jej syn nie pracuje, podczas gdy jej syn pracował w jednej z fundacji. Pani Hartwich, jest zaciekłą, polityczną przeciwniczką PiS, co wielokrotnie publicznie deklarowała. Z tych prostych powodów, wiarygodność pani Hartwich jest równa zeru.

  W końcu, rząd PiS przeznaczy 500 złotych dla osób niepełnosprawnych powyżej 18. roku życia, które są całkowicie niezdolne do samodzielnego funkcjonowania od stycznai 2020 roku, o czym media szeroko informowały, informacje w tej sprawie można poszukać na Google, a pani poseł mówiąc o tym, że premier wykorzystał osoby niepełnosprawne, po prostu, bezczelnie kłamie w tej sprawie.
  @arawin321
  Pani Hartwich JEST wiarogodna bo jest polityczną przeciwniczką PiS.
  Pan arawin jest NIEwiarogodny bo ... . no wszyscy wiemy ze klamie jak PiSior bo jest PiSiorem.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @Bruxelles
  Cytat z TVN24.pl z wypowiedzi marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego: "Pytany we wtorek w "Faktach po Faktach", kiedy niepełnosprawni otrzymają dodatek, marszałek Senatu odpowiedział, że "dokładnie nie rozmawialiśmy na ten temat jeszcze w gronie ścisłego kierownictwa partii, ale od jesieni albo nowego roku".

  Teraz, proszę napisać w jakim miejscu komentarza skłamałem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @arawin321
  Bezczelnymi kłamcami są twoi mocodawcy trollu. Nie wiem czy kierujesz się względami ideologicznmi czy materialnymi, ale zamilkłbyś choć pod tym artykułem w imię resztek przyzwoitości. Czy podpisujesz się pod słowami poseł prawa i sprawiedliwości Krystyny Pawłowicz, która po zakończonym proteście osób niepełnosprawnych w sejmie powiedziała: w końcu można ten smród przewietrzyć? Naprawdę nie masz w sobie odrobiny empatii by poczuć, że to nie jest temat do niskich politycznych rozgrywek?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0