Fizjoterapeuci i diagności nie przerywają głodówki po spotkaniu z ministrem zdrowia. Szumowski: Sprawdzimy, gdzie się podziały pieniądze na podwyżki

Marcin Warszawski, zdjęcia: Anna Czuba, montaż: Bartosz Kłys
30.05.2019 16:38

To już 10. dzień protestu głodowego fizjoterapeutów i diagnostów medycznych. W Centrum Partnerstwa Społecznego 'Dialog' odbyło się dziś spotkanie protestujących z ministrem zdrowia Mateuszem Szumowskim.

- Mamy dokumenty potwierdzające, że dyrektorzy ponad 250 szpitali w całej Polsce nie mają żadnych dodatkowych pieniędzy, dlatego ich pracownicy mogą zapomnieć o podwyżkach - twierdzi Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. W jego ocenie środki, które trafiły do niektórych szpitali, zostały zagospodarowane na bieżące funkcjonowanie, a nie podwyżki płac.

Po spotkaniu ze związkowcami minister zdrowia zapowiedział, że wraz ze stroną społeczną będzie sprawdzać, na jakie cele rozdysponowano pieniądze, które trafiły do szpitali. - Chcemy, by te środki rzeczywiście trafiły do ludzi - twierdzi Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Zobacz materiał Marcina Warszawskiego.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka