Czy nastąpi rozwód tronu z ołtarzem? Hanna Lis rozmawia z Aleksandrem Kwaśniewskim

Hanna Lis; realizacja: Michał Kosiński; montaż: Michał Szyszka
15.05.2019 10:54

Banery wyborcze Prawa i Sprawiedliwości na ogrodzeniach kościołów i plebanii nikogo już nie dziwią. Polscy biskupi nie kryją swoich sympatii politycznych, zaś obóz władzy je gorliwie odwzajemnia. A przynajmniej odwzajemniał do dziś. Bo film braci Sekielskich powoduje kolosalne trzęsienie ziemi w polskim Kościele hierarchicznym, a wstrząsy wtórne są wyraźnie odczuwalne na scenie politycznej.

Dziś zarówno władza, jak i opozycja prześcigają się w pomysłach na wojnę z pedofilią. Czy ujawniony skandal i systemowe, jak się zdaje, tuszowanie przez hierarchów Kościoła przestępstw pedofilskich będą miały wpływ, a jeśli tak, to jaki, na zbliżające się wybory europejskie? Między innymi o tym w dzisiejszej rozmowie Hanny Lis z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

Z względu na zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego 'Gazeta Wyborcza' ruszyła z cyklem wyborczych poranków. Codziennie o 9:10 prowadzący - Hanna Lis, Roman Imielski lub Dorota Wysocka-Schnepf - rozmawiają ze swoimi gośćmi dyskutuje na bieżące tematy polityczne.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka