Film Tomasza Sekielskiego i jego brata o pedofilii w Kościele ma już ponad 3 mln wyświetleń i mnóstwo komentarzy. Nowy dokument Tomasza i Marka Sekielskich, w kilkanaście godzin od opublikowania na YouTubie obejrzało już ponad 3,3 mln osób. Film opowiada o problemie pedofilii w Kościele, prezentując konkretne przypadki ofiar. Z Sekielskimi nie chciał rozmawiać żaden z biskupów. Zapytaliśmy widzów, co sądzą o tym reportażu.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jest już ponad 4 miliony 300 tys....
już oceniałe(a)ś
38
0
Niedługo jakiś buldog prezesa oznajmi, że Sekielski miał ojca w Wehrmachcie albo że jego prawdziwe nazwisko to Goldbaum.
już oceniałe(a)ś
37
0
Niestety, ale ten jeden film niewiele zmieni. Upłynie jeszcze wiele lat zanim najpierw zerwiemy Konkordat, a potem ostatecznie zdelegalizujemy tą sektę.
Dziś przejeżdżałem koło kościoła i widziałem ile osób z wypranymi mózgami nadal wysyła swoje dzieci do pierwszej komunii...
@rozliczymy_to_wszystko
Każda kropla drąży kamień... Zmiany nadejdąm już nadchodzą. Młodzież ma szeroki dostęp do YouTube, obejrzą, mam nadzieję, że sami zrezygnują z lekcji religii i mszy nie-świętej
już oceniałe(a)ś
6
0
@karamba77
Młodzi może i powoli będą odchodzić od kościoła (aczkolwiek nie będzie to takie szybkie).
Problem polega z osobami dla których "ksiądz to święty człowiek". I to oni napędzają tą machinę Rydzykową i pisowską także, dając na tacę i zapisując swoje majątki. To pokolenie po prostu musi wymrzeć. Jednak Polska jest takim ciemnym krajem, że nawet jak to pokolenie wymrze, to następne też już jest zainfekowane...
już oceniałe(a)ś
7
0
Kaczor powiedział: "Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi na Polskę". Paradoks polega na tym, że tym "ktosiem" jest właśnie nie kto inny tylko ta rozmodlona, na wskroś cyniczna i zakłamana instytucja - sama sobie zagrażająca. Czyli najbardziej na Polskę podnosi rękę Kościół!
@jerywald
nie.com.pl/wp-content/uploads/2019/05/SKM_C454e19050811310.jpg
już oceniałe(a)ś
0
0
Kosciol to jedyna instytucja ,ktora od wiekow systemowo wypracowala procedury ukrywania pedofilii i wszelkich innych przestepstw z udzialem ksiezy,dlatego uwazam ze kosciol dziala na zasadach zorganizowanej grupy przestepczej.
Czy ktos sobie wyobraza,ze pedofila nauczyciela osadza specjalny sad nauczycielski albo w przypadku aktora sad zlozony z aktorow tak jak to sie dzieje w kosciele,gdzie ofiary ksiezy zeznaja przed innymi ksiezmi??????
Przeciez stara zasada mowi ,ze nie mozna byc sedzia we wlasnej sprawie.
@canadiana
nie zgłaszają nawet tego do Watykanu, pod pretekstem, że od 15 lat wypracowują procedury :(, chociaż Watykan jest tak samo uwikłany :(
już oceniałe(a)ś
0
0
@siwawis
znjadżcie wywiad Tomasza Sekielskiego z Jakubem Bierzyńskim - nie mogę zamieścić linku, ale jest do wygoooglania :)
już oceniałe(a)ś
0
0
Celibat wprowadzony przed tysiącem lat teraz przynosi zatrute owoce.
Chwała Lutrowi, że zniósł celibat i zbliżył kapłanów do wiernych.
już oceniałe(a)ś
10
0
Ujawnić to, co było nabrzmiałą bólem tajemnicą to obowiązek państwa, podobnie, jak ukarać przykładnie pedofili w sutannach.
Natomiast kościelna korporacją MUSI uczynić zadość krzywdzie ofiar i traumie trwającej latami - to nie łaska hirarchów tylko moralny obowiązek zapłacić rekompensaty za zniszczone życie, objawy pokazowe będące skutkiem przemocy seksualnej.
Bóg tak chce...
już oceniałe(a)ś
4
0
A poza tym należy zburzyć Kartaginę, tzn. rozwiązać konkordat.
już oceniałe(a)ś
1
0
`