W maju 1988, Wałęsa bez negocjacji z dyrekcją, jednostronnie przerwał strajk w Stoczni Gdańskiej i wyprowadził ludzi z zakładu. Pokazał wówczas miarę swojego przywództwa, większą nawet niż w sierpniu 80 roku. Władza triumfowała, mówiła że 'wygrała', że 'Solidarność' Wałęsy została złamana. Ale rok później tej władzy już nie było. 4 czerwca skończył się w Polsce komunizm.

Tak jak wtedy dzieli związki. Wtedy przybudówką partii była OPZZ, dziś przybudówką partii jest 'Solidarność' pana Dudy.

Zobacz komentarz Jarosława Kurskiego na temat zawieszenia strajku nauczycieli przez prezesa ZNP Sławomira Broniarza.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Super przesłanie!

Dajmy więc tej władzy zdecydowany odpór i w jesiennych wyborach krajowych, i tych majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Nie pozwólmy, by ludzie reprezentujący obecny obóz władzy mogli za wysokie unijne diety dalej prowadzić nasz kraj na manowce.
już oceniałe(a)ś
50
0
idzmy na wybory, odsunmy sitwe od wladzy, sprawiedliwie osadzmy winnych destrukcji panstwa prawa. proste.
już oceniałe(a)ś
31
0
I kto teraz panowie Duda i Kaczyński "stoi tam gdzie stało ZOMO" ?

ps. W publicznym obiegu funkcjonuje takie domniemanie, że zawsze tam staliście, a w kontekście tym stwierdzenie Zybertowicza, że "w 89 przy okrągłym stole komuniści podzielili się władzą ze swoimi agentami" nabiera zupełnie innego wymiaru, innego niż autorowi chodziło, bo o innych "agentów" tu idzie.
już oceniałe(a)ś
28
0
Atak na Broniarza ,ze strony przeciwników PIS ,to hąńba.One zanurzają się . w szambie.iCH MINY I ZACHOWANIA NA TO WSKAZYUJĄ .Strajku nie ma a sprawa wież jest i uwiera jak wrzód na kuprze kaczki.
już oceniałe(a)ś
17
0
W sierpniu 1980 roku to mogło być ew. CRZZ. Ale panu Kurskiemu chodzi o rok 1988, więc proszę - poprawcie datę w tytule.
już oceniałe(a)ś
16
1
Ta władza czuje co ją czeka ,że w majowych wyborach i jesiennych w/g wszelkich sondaży, opcje postępowe mają większość, ale wybory jedne i drugie muszą być kontrolowane przez Organizacje Międzynarodowe w całej POLSCE, to jest konieczność, żeby nie beło fałszowania.
już oceniałe(a)ś
14
0
Redaktorze super!
już oceniałe(a)ś
13
1
BRAWO P. RED. KURSKI, OBY SIE SPRAWDZILY PANSKIE SLOWA.
już oceniałe(a)ś
6
0
`