W poniedziałek, 15 kwietnia rozpoczął się egzamin ósmoklasisty.
Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 260 w Warszawie wpisali się na listę strajkową, a tym samym nie zasiedli w komisjach egzaminacyjnych.
- To była bardzo trudna decyzja. Do ostatniej chwili się wahaliśmy. Płakać się chce, że nie ma nas teraz z naszymi uczniami - mówią.
Jednocześnie uważają, że patrząc na obecną postawę rządu wobec nich, strajk należałoby zaostrzyć.

Zobacz więcej: Już tydzień strajku, ale końca nie widać. Egzamin ósmoklasisty przebiegnie raczej bez zakłóceń
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Niech sprawdzają trójki: katechetka, pięćsetplusowy i żul osiedlowy. W rzadkim przypadku braku "kąpetęcji" lub w chwilowym rozkojarzeniu i braku moiżliwości zebrania myśli, sprawdzająca trójka komisyjnie rzuci kostką celem pozyskania informacji o wyniku danego ucznia. Trójka sprawdza, "a Bóg oceny nosi".
  @ityle
  Nie piszmy "żul osiedlowy", a "narodowiec wyklęty" (to ta sama osoba).
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @MobyDick
  no ale wtedy rym mi się nie ima. Trzeba zmieniać:) na "katechetka, pięćsetpluśnięty i natodowiec wyklęty".
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Tylko przez odstąpienie od zadań, które mogą wykonywać tylko i wyłącznie nauczyciele, można udowodnić, myślącym po piśdzielsku, że nauczycieli mogą zastąpić : górnicy, hutnicy i klerycy.
  @joannajawi

  Melex ostatnio zabłysnął, że jak by co, PiS wprowadzi stosowną "ustawę".

  Robią z oświatą to samo, co np. z sądami, czyli bezprawie.

  I dlatego protest nauczycieli jest konsolidujący dla polskiego społeczeństwa.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Tak jest, nie ustępować nawet o krok
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Dlaczego nikt jeszcze nie zaproponował pozwów przeciwko państwu o odszkodowania z tytułu kosztów opieki nad dziećmi? To psi obowiązek państwa, z którego to państwo nie wywiązuje się!
  @slavik
  od opieki nad dziećmi są rodzice, jak spłodzili to niech bawią
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Egzamin 8 klasisty to początek horroru tej grupy uczniów. Rodzice i nauczyciele powinni od niego odstąpić i spokojnie powtórzyć rok w 8 klasie czekając na zmianę rządu, przywrócenie porządku i odchudzenie podstaw programowych
  @luc22
  egzamin 8 klasisty do likwidacji, kompletny bezsens, wystarczy świadectwo 8 klasy jak było dotąd przez 40 lat..
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @tull
  No było świadectwo z 8-ej klasy ... i egzamin do szkoły średniej !
  (a później konkurs świadectw, co też jest rodzajem weryfikacji, niestety mniej wiarygodnym)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Drodzy nauczyciele! Naprawdę sądzicie, że Dzbany się ugną bo nie sprawdzicie prac egzaminacyjnych? Zrozumcie! PiS to "rewolucjoniści" w kostiumie terrorystów. Na nich nie działają absolutnie żadne siły, poza tymi które sami stosują. Dzbany to ludzie wyzbyci z ludzkich uczuć - kłamstwo, szczucie, judzenie - to ich chleb powszedni, a wy chcecie po dobroci? i co z tego, że nie sprawdzicie prac? Dzbany dadzą je ufoludkom, a ci ocenią po swojemu? I co, że z krzywdą ... ale jaką krzywdą? dadzą wszystkim po równo i po problemie!
  Jeśli chcecie wygrać, musicie z nimi jak z terrorystami! Żadnych umów! i niestety, musicie się zniżyć w walce do ich poziomu - czyli chamów. Co to mogłoby być? Jest was 500 tys.! nie dałoby się zebrać w Warszawie 100 tys. protestujących? zablokować Nowogrodzką! zrobić pod oknami prezesa grilla i smażyć kiełbasy pod oknami jego "posesji". Albo w dniu kiedy będzie uchwalane nowe prawo dot. matur, zablokować Sejm! Niech posłowie przechodzą obok was, i niech poczują wasze oddechy.
  @tilow33
  Może ten grill to nie bardzo ale zablokować Sejm i wystosować do ludzi innych profesji apel o przyłączenie się.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @tilow33
  święta racja - demokracja
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @tilow33
  Niech rząd ponosi koszty swojej głupoty-do tej pory setki tysięcy nauczycieli starało się zniwelować negatywne skutki deformy i jakoś to szło.Ale to się własnie skończyło. Rodzice , a przynajmniej ich znacząca większość ich nie wspierała , a wręcz podjudzana pisowską propagandą,eskalowała żądania i pretensje.Teraz to się skończy-deforma rozleci się pod swoim ciężarem i pod ciężarem głupich ruchów rządu.
  Niech rodzice zrozumieją wreszcie , że to rząd bierze ich dzieci na zakładników.
  TO RZĄD MA KONSTYTUCYJNY OBOWIĄZEK ZORGANIZOWANIA SPRAWNEGO I DZIAŁAJĄCEGO ZGODNIE Z PRZEPISAMI SYSTEMU OŚWIATY!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ciekawe co będzie jak samorządy będą oszczędzać na płacy nauczycielskiej ale z zaoszczędzonych pieniędzy będą wspierać nauczycieli żywnością, wszak głodnemu trzeba dać zasiłek albo pieniężny albo rzeczowy. Za te same 100 zł można kupić o wiele więcej towarów niż gdyby je dostał do ręki nauczyciel bo od tych 100 zł trzeba odjąć podatek, zus, chorobowe.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  ZNP powinien wystosować stosowne zawiadomienia do odp.instytucji podważając legalność odbytych egzaminów na podstawie wadliwego rozporządzenia zalewskiej/niezgodnych z innymi aktami prawnymi, niech bierze odpowiedzialność za bajzel
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  `