- Wnosimy dzisiaj zawiadomienie pana Geralda Birgfellnera o możliwości popełnienia deliktu dyscyplinarnego przez panią prokurator Renatę Śpiewak oraz informacji o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 231 par. 2 Kodeksu Karnego, polegającego zdaniem naszego klienta na tym, że mogło dojść do niedopełnienia obowiązków służbowych - wszczęcia w terminie śledztwa w tej sprawie. Nasz klient domaga się zbadania, czy to niedopełnienie obowiązków miało związek z awansem prokurator Renaty Śpiewak na stanowisko prokuratora okręgowego. Oczywistą konsekwencją tych dwóch wniosków jest wniosek o wyłączenie pani prokurator, który Gerald Birgfellner złożył dzisiaj w prokuraturze. W naszym przekonaniu, według naszego stanu wiedzy, prokuratura nie wezwała pana Birgfellnera na dzisiejsze przesłuchanie. Myśmy otrzymali wezwanie, stąd się stawiamy. A we wtorek pan Birgfellner podpisał zawiadomienie, o którym wspomniałem wcześniej. Prokuratura będzie musiała zbadać czy doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków służbowych przez panią prokurator. I to niedopełnienia w celu uzyskania korzyści osobistej związanej z awansem na wyższe stanowisko - poinformował media pełnomocnik Birgfellnera Roman Giertych.

- Chcemy dziś usłyszeć, kiedy zostanie wydane postanowienie o wszczęciu postępowania. Liczymy, że poznamy stanowisko pani prokurator: czy uważa, że powinna prowadzić sprawę, mimo że w związku z nią nie podejmuje działań. Czyli narusza ustawę, a jednocześnie konsekwencją tych zaniechań jest jej awans, a zatem korzyść osobista - dodał drugi z pełnomocników austriackiego biznesmena Jacek Dubois.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Kaczyński znowu będzie musiał rzucić po pinset na kury, nutrie... Jak tak dalej pójdzie, to dopłaty do wódki i zestawów patriotycznych białych skarpetek i sandałów będą rozdawali.
@fafkawirafka
a kot+ to betka??? jak możesz być tak mało domyślny
już oceniałe(a)ś
4
0
@fafkawirafka
domyślna
już oceniałe(a)ś
2
0
@fafkawirafka
a w podzięce od ciemnego i niewątpliwie kochającego ale odgrodzonego suwerena - narodowy stadion rodeo
już oceniałe(a)ś
4
0
Cisnąć kaczego dziada, żeby się osobiscie przekonał , co to znaczy prawo i sprawiedliwość! A następne pińcet na cośtam nic mu nie pomoze!
już oceniałe(a)ś
30
0
To jedyny sposób na pisowską hucpę, nie odpuszczać!
już oceniałe(a)ś
25
0
Pińćset i Syto.
już oceniałe(a)ś
17
0
Bardzo dobrze Panowie. Bardzo dobrze. Schemat jaki obraliście jest doskonały i klasyczny jak sonata. Allegro na początek, adagio teraz a na zakończenie - presto. To ostatnie przed nami.
@obds
Furioso, furioso aż się prosi.
już oceniałe(a)ś
2
0
Będzie nowa premia za "wierność" - Prokurator+
już oceniałe(a)ś
7
0
Obawiam się ,że teraz nastąpi wielomiesięczne badanie wniosku o niedopełnienie obowiązków.
już oceniałe(a)ś
7
0
`