"Liczymy, że zostanie nam wręczone postanowienie o wszczęciu postępowania w sprawie Birgfellnera". Giertych i Dubois znów w prokuraturze

Michał Toczek, montaż: Bartosz Chiliński
10.04.2019 12:15

- Wnosimy dzisiaj zawiadomienie pana Geralda Birgfellnera o możliwości popełnienia deliktu dyscyplinarnego przez panią prokurator Renatę Śpiewak oraz informacji o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 231 par. 2 Kodeksu Karnego, polegającego zdaniem naszego klienta na tym, że mogło dojść do niedopełnienia obowiązków służbowych - wszczęcia w terminie śledztwa w tej sprawie. Nasz klient domaga się zbadania, czy to niedopełnienie obowiązków miało związek z awansem prokurator Renaty Śpiewak na stanowisko prokuratora okręgowego. Oczywistą konsekwencją tych dwóch wniosków jest wniosek o wyłączenie pani prokurator, który Gerald Birgfellner złożył dzisiaj w prokuraturze. W naszym przekonaniu, według naszego stanu wiedzy, prokuratura nie wezwała pana Birgfellnera na dzisiejsze przesłuchanie. Myśmy otrzymali wezwanie, stąd się stawiamy. A we wtorek pan Birgfellner podpisał zawiadomienie, o którym wspomniałem wcześniej. Prokuratura będzie musiała zbadać czy doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków służbowych przez panią prokurator. I to niedopełnienia w celu uzyskania korzyści osobistej związanej z awansem na wyższe stanowisko - poinformował media pełnomocnik Birgfellnera Roman Giertych.

- Chcemy dziś usłyszeć, kiedy zostanie wydane postanowienie o wszczęciu postępowania. Liczymy, że poznamy stanowisko pani prokurator: czy uważa, że powinna prowadzić sprawę, mimo że w związku z nią nie podejmuje działań. Czyli narusza ustawę, a jednocześnie konsekwencją tych zaniechań jest jej awans, a zatem korzyść osobista - dodał drugi z pełnomocników austriackiego biznesmena Jacek Dubois.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka