Co jest ważne w walce z manipulacją w mediach?

- Wykształcenie, edukacja, umiejętność - powiem ewangelicznie - odsiewania ziaren od plew, czyli uzyskiwania prawdziwej informacji. Cieszę się, że w Gdańsku też powstają takie podmioty, zarówno organizacyjne, jak i organizacje pozarządowe, które uczą tak zwanego krytycznego myślenia - powiedziała podczas tegorocznej konferencji Personal Democracy Forum w Gdańsku prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

PDF CEE (Central & Eastern Europe) jest platformą wymiany idei i doświadczeń aktywistów m.in. regionu Europy Środkowo-Wschodniej zajmujących się zwiększaniem zaangażowania obywatelskiego i przejrzystości w życiu społecznym i politycznym przy wsparciu nowych technologii. W Polsce od 2013, PDF CEE to największa europejska edycja amerykańskiej konferencji Personal Democracy Forum organizowanej przez nowojorski Civic Hall (wcześniej Personal Democracy Media) od 2004 roku.

PDF CEE 2019 wraz z Festiwalem Technologii Obywatelskich będzie trzydniowym wydarzeniem wypełnionym błyskotliwymi wystąpieniami i sesjami warsztatowymi. To czas na nawiązywanie nowych znajomości i szukanie inspiracji do codziennej pracy. W tym roku konferencja odbędzie się pod hasłem: In Whom We Trust.

W braku zaufania w sferze publicznej często szukamy przyczyn rosnącego populizmu, rozpowszechniania fałszywych informacji i rozłamów społecznych. To tylko część prawdy. Jednak niezależnie od przedmiotu zaufania, potrzebujemy w kimś lub czymś pokładać ufność. Pytanie brzmi: komu możemy zaufać?
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ona tak naprawdę pracowała i rządziła a on w tym czasie kombinował .Ona "niewinna ".
już oceniałe(a)ś
3
0
WSPANIALA PANI PREZYDENT DULKIEWICZ!BRAWO I SZACUNEK!JESZCZE POLSKA NIE ZGINELA JESLI MA TAKICH OBYWATELI !DAJE PANI NADZIEJE MILIONOM!
już oceniałe(a)ś
3
2
`