Dorota Łoboda jest radną Warszawy, jedną z liderek ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji i mamą dwóch nastoletnich córek. Jedna z nich jest w ósmej klasie. - Świat się nie zawali od jednego egzaminu, który nie zostanie napisany w terminie. Nauczyciele muszą wreszcie zacząć zarabiać godnie. To dla dobra uczniów i całej edukacji, bo nikt nie chce przyjść do pracy za 1,8 tys. zł na rękę - mówi 'Wyborczej'. Zobacz wideo!
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jak teraz odpuszczą, to na bardzo długie lata zostaną z niczym.
już oceniałe(a)ś
22
1
Podwyżki? A po co? Gdy pensje będą zbyt atrakcyjne, to przyciągną do szkół młodych, ambitnych i kreatywnych ludzi... I kto będzie na zmywaku w Berlinie pracował? No kto, ja się pytam?! ;-)
już oceniałe(a)ś
9
1
Jeszcze jedno. TEN EGZAMIN PO ÓSMEJ KLASIE JEST PO PROSTU ZBĘDNY.
już oceniałe(a)ś
3
0
Nie wierzę w dobrą wolę "Gazety". O ile pamiętam redaktorzy dość często w rożnych programach wypowiadali się z lekceważeniem o nauczycielach. Teraz kiedy podnoszenie sprawy nauczycieli jest praktycznie jedynym narzędziem, żeby zadać PiS-owi jakąś ranę to wszyscy dostrzegają, że nauczyciel to po prostu ostatni "dziad" w swojej miejscowości. Małżeństwo nauczycieli licząc tylko na pensję ze szkoły będzie plasowało się na najniższym pułapie. Ale to wszystko widzi się oczami redaktorów GW wyraźniej dopiero teraz. Bardzo lubię GW ale czasami...
W tym wszystkim zapominamy o dyrektorach. Oni bardzo często mają mniejsze wynagrodzenia niż nauczyciele a obowiązków znacznie więcej. 300 - 700 złotych brutto dodatku dyrektorskiego za pełną dyspozycyjność i fikcję urlopu. To dopiero upokorzenie. Częsty brak sekretarek, wożenie własnym samochodem środków czystości, farb, sadzonek itp. itd. Umówmy się dyrektor szkoły powinien w tym kraju zarabiać około 10 000 zł na rękę żeby było widać jego materialny status. Zdaje się ordynator w szpitalu ma więcej ? A czym się to różni ? A tak na koniec. Prezydent mojego kraju powinien zarabiać około 50 000 zł na rękę niezależnie skąd pochodzi. poseł i senator też. 500 + powinno być bonusem dla pracującej rodziny a nie tych leżakujących przed "komunalkami".
już oceniałe(a)ś
2
1
`