Referenda strajkowe odbywały się w szkołach, które weszły w spór zbiorowy z rządem. To 85 proc. placówek w całej Polsce. Referenda zakończyły się 25 marca. Związek Nauczycielstwa Polskiego podał najnowsze wyniki. Ok. 79 proc. placówek zadeklarowało udział w strajku. Zobacz, jak głosowały poszczególne województwa:
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  I tak trzymać! Zobaczą teraz wszyscy ile zależy od nauczyciela.

  Zapłacą za każdą godzinę opiekunce,to poczują ile warta jest praca opiekuńcza,o zapłacie za pracę dydaktyczną nie wspomnę.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Myślę, że najwyższy czas na projekty: świadectwo+. Po co się uczyć, jak można dostać dyplom za to, że się po prostu jest. Piękne czasy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie odmawiam nauczycielom prawa do strajku. Wolę żeby moje dziecko miało dobrze wynagradzanych pedagogów. Jeśli jednak rzeczywiście strajk zakłóci przeprowadzenie egzaminów uznam to za zwykłe draństwo i narażanie dzieci na niepotrzebny dodatkowy stres. W takuej sytuacji w nosie mam politykę, kto z PiS-em, kto przeciw itd.
  @mrmouse
  Przecież władza może znieść egzaminy jedną ustawą lub nawet rozporządzeniem i strasu nie będzie wcale.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @mrmouse
  Na tym właśnie polega strajk. Co z tego, że dzieci? Dziecko też człowiek. A jak strajki robią rolnicy blokując drogi kosztem innych kierowców albo taksówkarze kosztem pasażerów lub pielęgniarki kosztem pacjentów? Dzieci nie stanowią dla mnie żadnej różnicy - strajk to strajk. Najwyżej dzieci będą mieć egzaminy w innym terminie...
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  @mrmouse
  Rozumiesz na czym polega istota strajku? Każdego, nie tylko tego? Nie widzisz, że zaczynają 2 dni przed egzaminami, żeby nawet do Zalewskiej dotarło że ma problem? Że Prezespan może jeszcze uratować sytuację jednym poleceniem? Nauczyciele są postawieni przed ścianą, nie mają nic do stracenia. Twoja opinia na temat strajku nie ma dla nich znaczenia, przecież i tak ich nie szanujesz. Nie będziesz ich szanować jeszcze bardziej? Tego mają się przestraszyć?
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @mrmouse
  Zwykłym draństwem i narażaniem dzieci na stres jest postawa rządzących i to do nich należy mieć pretensje. Wystarczy usiąść do rozmów i zaproponować godne podwyżki zdeterminowanym nauczycielom.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  `