MEN odbija piłeczkę ZNP. "Skierowaliśmy projekt ustawy Karta Nauczyciela do nowelizacji, by wypłacić podwyżki"

Edyta Iwaniuk, montaż: Michał Szyszka
22.03.2019 14:13

Przerzucanie się argumentami bez porozumienia między ZNP a MEN trwa. Jeszcze dziś rano (22.03) roku minister Anna Zalewska apelowała do nauczycieli, aby 'byli ze swoimi uczniami'. Godzinę później Sławomir Broniarz, prezes ZNP, podczas swojej konferencji prasowej odpowiadał, że nauczyciele z uczniami pozostaną zawsze, nawet kiedy minister skończy swoją kampanię parlamentarną. W odpowiedzi, po półtorej godziny od briefingu Broniarza Marzena Machałek, wiceminister edukacji zapowiedziała, że ministerstwo planuje podwyżki. Nie doprecyzowała jednak, czy to będzie więcej niż 300 zł. W poniedziałek (25.03) przedstawiciele rządu i związków zawodowym mają rozmawiać w tej sprawie.

----------------------

Drodzy nauczyciele, jak wygląda Wasz dzień w pracy? W szkole i w domu, bo przecież tam też dużo pracujecie. Ile godzin poświęcacie pracy, jakie dostajecie za to wynagrodzenie? Co lubicie najbardziej w swoim zawodzie, a co chcielibyście natychmiast zmienić?

Pokażcie nam prawdziwy dzień nauczyciela, dzień z Waszego życia, opiszcie go przed strajkiem. Każdy nauczyciel, który podzieli się z nami swoim doświadczeniami (adres: listy@wyborcza.pl), a jego list zostanie przez nas opublikowany, dostanie roczną prenumeratę cyfrową 'Wyborczej'.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka