Będziemy, byliśmy, jesteśmy przy naszych uczniach nawet po wyborach - Broniarz odpowiada Zalewskiej

Paweł Głogowski, montaż: Katarzyna Szczepańska
22.03.2019 12:32

- Żaden z naszych postulatów ZNP nie został spełniony. Postulowaliśmy oczywiście też o dymisję pani minister. Podkreślam: jesteśmy, byliśmy, będziemy przy naszych uczniach, nawet wtedy, jak pani skończy swoją kampanię do europarlamentu. Bo nauczyciele są zawsze przy uczniach. To, że ta reforma nie doprowadziła do zagłady polskiej szkoły, to zasługa wyłącznie nauczycieli - odpowiadał prezes ZNP Sławomir Broniarz na stanowisko MEN-u w sprawie strajku nauczycieli. 'Pani manipuluje faktami' - ocenił apel minister Anny Zalewskiej z poranka 22 marca 2019. Jednocześnie podkreślił, że nauczyciele nadal czekają na poważne propozycje ze strony rządu. Kolejny termin to poniedziałek.

Drodzy nauczyciele, jak wygląda Wasz dzień w pracy? W szkole i w domu, bo przecież tam też dużo pracujecie. Ile godzin poświęcacie pracy, jakie dostajecie za to wynagrodzenie? Co lubicie najbardziej w swoim zawodzie, a co chcielibyście natychmiast zmienić?
Pokażcie nam prawdziwy dzień nauczyciela, dzień z Waszego życia, opiszcie go przed strajkiem. Każdy nauczyciel, który podzieli się z nami swoim doświadczeniami (adres: listy@wyborcza.pl), a jego list zostanie przez nas opublikowany, dostanie roczną prenumeratę cyfrową 'Wyborczej'.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka