Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka odrzuciła wniosek o odwołanie przewodniczącego Stanisława Piotrowicza. Jego dymisji chciała posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Gasiuk-Pihowicz złożyła do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wniosek o odwołanie Stanisława Piotrowicza. Powód? Śledztwo z 2001 r. w sprawie molestowania dziecka przez księdza, które Piotrowicz umorzył, jeszcze jako prokurator okręgowy w Krośnie. - Wnoszę o niezwłoczne odwołanie pana posła Stanisława Piotrowicza z pełnienia funkcji Przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka - czytamy we wniosku Gasiuk-Pihowicz.

15 lat temu Piotrowicz usprawiedliwiał księdza pedofila. Posłanka PO zawarła we wniosku jego słowa. - Podczas przedmiotowej konferencji powiedział: 'Ksiądz w swoich zeznaniach potwierdził, że istotnie, brał dzieci na kolana, a czynił to podczas lekcji religii. (...) dzieci przytulał do siebie, głaskał, zdarzało się też i tak, że pocałował. Zdarzało się, że na kolanach siedziało kilkoro dzieci. Dzieci były szczęśliwe, zadowolone. Nie było w tym żadnego podtekstu seksualnego'. W wywiadzie udzielonym 'Gazecie Wyborczej' ówczesny prokurator Stanisław Piotrowicz bagatelizował całowanie dzieci w usta przez księdza, mówiąc: 'dzieci dawały ciumka księdzu', a dotykanie miejsc intymnych uznał za przejaw 'zdolności bioenergoterapeutycznych'.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
W zgodzie z własnym sumieniem... Czyli takim, które przyjmuje do wiadomości, że ksiądz ma prawo wkładać rękę dziecku w majtki, całować je i masturbować się przy ich pomocy. Jak go nazwać? Świnia to byłaby obraza dla nierogacizny...
@anuska66
Bo bydło wspiera bydło. Bez obrazy dla Bydła.
już oceniałe(a)ś
2
0
uzyteczny czlowiek ten byly członek egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośni
@delargo18
To zapewne w PZPR poznał tajniki bioenergoterapii i stąd dobre zrozumienie tematu ciumkającego i dotykającego księdza.
już oceniałe(a)ś
17
0
pierwsze zdanie i już kłamstwo. "mam sumienie". przecież ten pisdnięty nie ma sumienia. jest kibicem pedofilów. pedofile są chorzy. ale kibicowanie?
@batman666
Sumienie można kształtować. To nie jakiś magiczny głosik tylko zaprogramowane odruchy.
już oceniałe(a)ś
10
0
@Burkoslaw
no to u pisdniętych mowa w tym przypadku o odruchach wymiotnych chyba.
już oceniałe(a)ś
4
0
Sumienie ma czyste, bo nieużywane...
S. J. Lec
już oceniałe(a)ś
62
0
obrzydliwa postać
@ddkr
Dokładnie. Jest obrzydliwy.
już oceniałe(a)ś
3
0
@malleusmaleficarum
Nic dodać, nic ująć.
już oceniałe(a)ś
0
0
Życzę ci z całego serca, rozmodlony pezetpeerowski aparatczyku, żeby po odsunięciu waszego brunatnego reżimu i rozliczeniu waszych przestępstw, współwięźniowie dali ci dobrego ciumka i pogilgotali brodami.
już oceniałe(a)ś
49
0
On ma sumienie??? On ma sumienie!!!! Drugiego tagiego s.....a cieszko bedzie znalesc..
już oceniałe(a)ś
46
0
Sumienie najpierw trzeba mieć towarzyszu.
już oceniałe(a)ś
37
0
`