Wystartował kolejny sezon roweru miejskiego w Warszawie

Marcin Warszawski, zdjęcia: Anna Czuba, montaż: Katarzyna Szczepańska, Fot. Adam Stępień
28.02.2019 18:55

Wystartował kolejny sezon roweru miejskiego w Warszawie. W ósmy roku funkcjonowania Veturilo po stołecznych ulicach będzie jeździło aż 5500 rowerów, które można wypożyczyć w 380 lokalizacjach.

Osiem nowych stacji zostało uruchomionych dzięki inicjatywie poszczególnych dzielnic - Bielan, Ochoty, Targówka i Ursynowa. Warto pamiętać, że warszawskie Veturilo jest również w pełni kompatybilne z Konstancińskim Rowerem Miejskim, Piaseczyńskim Rowerem Miejskim, a także działającym od zeszłego roku w Markach systemem KołoMarek. Oznacza to, że wypożyczone w tych miastach rowery można zwracać w Warszawie i odwrotnie. We wszystkich tych miastach obowiązuje również ten sam, zakładający bezpłatne 20 minut każdego wypożyczenia, cennik.

Aby skorzystać z Veturilo, wystarczy zarejestrować się na stronie Veturilo.waw.pl, poprzez aplikację lub terminal, i doładować konto kwotą co najmniej 10 złotych. Potem wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami - na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru lub skorzystać z aplikacji mobilnej Veturilo i zeskanować kod QR roweru. Trwa to zaledwie kilka sekund.

Tylko ostatni sezon zakończył się bilansem ponad 6,4 miliona wypożyczeń w samej Warszawie.

Więcej na ten temat: veturilo, warszawa, Marcin Warszawski, rowery
Więcej na ten temat: veturilo, warszawa, Marcin Warszawski, rowery
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka