- Pamiętacie państwo mój slogan wyborczy 'Warszawa dla wszystkich'. Bardzo poważnie traktuję swoje słowa. Warszawa musi być miastem przyjaznym, tolerancyjnym, otwartym - powiedział podczas spotkania z okazji podpisania Karty LGBT prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To pierwszy taki dokument w polskim samorządzie i duża zmiana w podejściu władz stolicy do kwestii osób LGBTQ+.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ten + po LGBT musi w pisie wywoływać paroksyzm euforii. :D
już oceniałe(a)ś
19
0
Brawo!
już oceniałe(a)ś
19
1
To tyle co "kot naplakal", ale dobry poczatek. 2 miliony obywateli LGBT to okolo 5% populacji, to troche wiecej niz ludnosc Warszawy, pora przynajmniej na zwiazki partnerskie. Droga sadowa jest ostatnio droga do zmian prawodastwa, rowniez dla osob LGBT, wsrod ktorych jest wystarczajaco duzo prawnikow, wiec wertujcie wszystkie mozliwe kodeksy, orzecznictwa z ETS wlacznie, bo dluzej tak byc nie powinno, ze 2 milionom obywateli odcietych jest od podstawowych praw.
W Austrii dwie kobiety wygraly 4 grudnia 2017r przed Trybunalem Konstytucyjnym prawo do zawierania malzenstw rownoplciowych, zwiazki partnerskie istnialy od paru lat. I jak na ironie, prawo to musials wcielic brunatny populistyczny rzad.
W Europie istnieje rozlegle prawodastwo zakazujace dyskryminacji, jakiejkolwiek . Na tym fundamencie zakazu dyskryminacji oraz zasadzie rownosci wobec prawa austriacki Trybunal oglosil orzeczenie, uznajac ze osoby LGBT nie moga byc w zadnej mierze dyskryminowane przez prawo.
@style
Trzaskowski jest prezydentem miasta a nie państwa ,więc nie tworzy prawa ,tylko działa taj jak mu prawo pozwala :)
już oceniałe(a)ś
9
1
Brawo dla Trzaskowskiego. Odebrany punkt środowiskom lewicowym. Problem moim zdaniem jest niezależny od poglądów i kierunków politycznych, a ruch Trzaskowskiego wiele zmienia w myśleniu o KO.
już oceniałe(a)ś
8
2
Brawo, panie Trzaskowski, a teraz SMOG. Zakazać rzęchosmrodzenia w centrum: dziś znowu w masce do pracy bo "heavy polluted". Tylko stacja w Al. Niepodległości pokazuje przekroczenie norm, a więc na chłopski rozum, to nie dym z kominów w Wawrze tylko smród z rur wydechowych. CZEKAM NA REZULTATY. Pański wyborca.
już oceniałe(a)ś
4
0
PiS się cieszy. Kolejna grupa centrowych wyborców co najmniej nie da się zmobilizować na wybory po stronie opozycji. A nowych od tego nie przybędzie.
już oceniałe(a)ś
3
10
`