- Celem prokuratury było wysondowanie, co nasz klient wie, a nie doprowadzenie do rozwiązania tej sprawy - mówił po wyjściu z dzisiejszego przesłuchania Geralda Birgfellnera jego pełnomocnik mec. Jacek Dubois. Według niego sposób prowadzenia sprawy zmienił się diametralnie. - Z punktu widzenia dochodzenia do prawdy dzisiejszy dzień został zmarnowany, bo walczyliśmy o to, żeby ta sprawa toczyła się w kierunku, w jakim powinna. Przesłuchanie austriackiego biznesmena będzie kontynuowane w przyszłym tygodniu.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Dziwne, że Pan mecenas miał jakieś złudzenia.
@malagosia
Może i nie miał, ale nie bardzo może jechać otwartym tekstem...
już oceniałe(a)ś
92
0
@malagosia
Zwłaszcza po tym, jak PiS wywrócił cały polski wymiar sprawiedliwości do góry nogami.
już oceniałe(a)ś
47
0
@malagosia
dołączyć kolejnego zerowiczka do katalogu "zasłuzonych" dla wolski i za 9 miesięcy złożyć odpowiednie podziękowanie
już oceniałe(a)ś
19
0
@malagosia
Układ.
już oceniałe(a)ś
2
0
Było nie chwalić zawczasu... I tak się skończy w Wiedniu albo Strasburgu. Powodzenia.
@Mariusz W
Oby, i to szybko.
już oceniałe(a)ś
44
0
@Mariusz W
Podpisuję się pod tym. Mogą już pomału przygotowywać dokumenty w tym kierunku.
Przesłuchanie kaczora ( o ile do niego w ogóle dojdzie ) to będzie tylko farsa.
Pytania dostanie prędzej wraz z odpowiednimi odpowiedziami, adwokatów "austriackiego oszusta" (ironia ) jakoś się zbędzie. Odpowiednie pisdzielskie służby już pewnie szukają, lub preparują "haki" na pana Birgfellnera. Zawsze kaczy adwokaci mogą przedstawić zaświadczenie o złym stanie zdrowia prezesunia uniemożliwiające jego przesłuchanie ( da im to mnóstwo czasu na działania).
TVpis zrobi z niego ofiarę "totalnej opozycji" Tak z krętacza i zakłamańca zrobią męczennika.
już oceniałe(a)ś
11
0
@mini1452153436705konto
Na ktoryms klamstwie powinie sie noga lub do sadnie mawiaja, ze ?poslizgna sie na wlanyvh odvhodach? !
Bolszewicy mieli silna armie i szlag ich trafil! Dobro musi zwyciezac w ostatecznym rozrachunku. Inaczej Planeta Ziemia juz by zginela ! Skorwidzony nie moga zasmrodzic globu. Ten smirdziel z Wawelu tez bedzie wyprowadziny, zeby Marszalek mogl zaznac naleznej chwaly! Niejakiego P.Kowala pomyslodawce nalezy napietnowac!
już oceniałe(a)ś
7
0
Jeśli prokuratura należy do PIS to niczego innego nie można się było spodziewać. Skandal.
@Marcin__76
Bo o to chodziło.
już oceniałe(a)ś
21
0
Czyli prezes wszystkich prezesów, deweloper od siedmiu boleści, już wydał polecenie założenia temu Austryjaku kajdanek.
już oceniałe(a)ś
319
1
Coś więcej o prokuratorze prowadzącym wiemy?. Bardzo naiwny był pan mecenas chwaląc jeszcze wczoraj dociekliwość prokuratora. Giertych widać ,że ma większe doświadczenie z pisowską prokuraturą. Wypowiadał się rozsądniej oczekując by protokóły z przesłuchania nie trafiły do ziobry ..Trafią trafią, nie po to pisiory wymienili prokuratorów do samego dołu by teraz ktoś skarżył się na ich przekręty..Polacy musza poczekać aż wróci demokratyczne panstwo prawa, niezależna prokuratura i niezawisłe sądy..
@jer null
Samo nie wróci, nie ma co czekać, trzeba się zaktywizować.
już oceniałe(a)ś
51
0
@jer null
Mysle, ze w poniedzialek mec. Dubois zaklinal rzeczywistosc i probowal zachecic prokuratora do kontynuowania dobrej roboty. Ale juz widac, ze nici z tego. Oszust rzadzi Polska jako capo di tutti capi.
już oceniałe(a)ś
49
0
@jer null
To moze potrwac. Bardzo, bardzo dlugo
już oceniałe(a)ś
8
0
@jer null
Nie sądzę, aby dzisiaj żyjące pokolenia doczekały powrotu demokracji w Polsce. Każdego dnia jest gorzej... Niestety, wśród nas są wciąż tacy, którzy naiwnie wierzą, że najbliższe wybory do sejmu będą uczciwe. Tylko po co w takim razie PiS zmienił ustawę i wolno na karcie do głosowania zrobić dwa skreślenia?
już oceniałe(a)ś
5
1
W Wiadomościach TVPis powiedzą, że Dubois miał dziadka w Wermachcie a że to wszystko to i tak wina Tuska.
@lewak-cyklista
A w ogóle to jakieś ałstryjackie nazwisko - Dubois...
już oceniałe(a)ś
37
3
@pedro.666
Francuskie!!!
już oceniałe(a)ś
25
5
@sasiadzzamiedzy
A wiadomo, ze to dzikusy, bez widelców! ;)
już oceniałe(a)ś
39
1
@lewak-cyklista
Okaże się że jego dziadek wcale nie został rozstrzelany w Palmirach tylko rozstrzeliwał?
już oceniałe(a)ś
34
0
@pedro.666
No właśnie, nie to, co nasze rodzime, słowiańskie - Pereira. Od razu widać, że to facet z Mazowsza.
już oceniałe(a)ś
39
0
Jeżeli Pan Mecenas jeszcze się tego nie domyśla, to uprzejmie podpowiem w jaki sposób sprawa dalej się potoczy: otóż wydane zostanie przez prokuratora postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa z zawiadomienia Pana Birgfellnera z uwagi na brak znamion czynu zabronionego w działaniach prezesa. Ale to nie będzie koniec, stawiam dolary przeciwko orzechom, że kłopotów może spodziewać się Pan Birgfellner. W naszym prawym i sprawiedliwym kraju nie może być tak, że zdradziecki cudzoziemiec będzie bezkarnie nagrywał i rzucał kalumnie na krystalicznie "ućciwego" pasterza narodu. Tak więc Panu Birgfellnerowi przez prokuraturę postawiony zostanie jeden lub więcej zarzutów popełnienia przestępstwa, w grę wchodzi złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań, a nawet - bo czemu nie - usiłowanie wyłudzenia pieniędzy od pasterza lub spółki Srebrna. Pod którymś z takich zarzutów wysmażonych w tzw. ścisłym kierownictwie partii na ul. Nowogrodzkiej, bez jakiegokolwiek wahania podpisze się jakiś usłużny prokurator, który w zamian dostanie delegację o szczebel wyżej. Oczywiście nie będzie chodziło o to, żeby Pana Birgfellnera skazać, bo tego pewnie nie zrobiłby żaden sąd, a i za duży byłby z tego hałas za granicą, a tego ścisłe kierownictwo chyba nie będzie chciało. Postawienie zarzutów Panu Birgfellnerowi będzie miało na celu zamknięcie mu ust, bo jako podejrzany nie będzie mógł ujawniać publicznie tego co dzieje się w sprawie, w Wiadomościach TVPiS powiedzą, że to co wcześniej zeznawał jest kompletnie niewiarygodne, bo teraz jest podejrzany, a przede wszystkim posłuży zamieceniu sprawy (tej dotyczącej oszustwa na szkodę Birkfellnera) pod dywan na lata, tak jak chociażby w sprawie fałszowania podpisów przez nacjonalistów. I będzie pozamiatane.
@peyo
Myślę, że Pan mecenas to doskonale wie i wierzę, że jest jakiś przemyslany plan awaryjny. Trzymam kciuki i ufam panom mecenasom
już oceniałe(a)ś
35
0
@peyo
I widac jak juz nikt z komentujacych (ja tez) nie wierzy w to panstwo, w prawo, w wymiar sprawiedliwosci. Polska jaka znalismy odeszla. PRL wrocilo
już oceniałe(a)ś
22
0
@maadzik3
ch.. d... i kamieni kupa. Państwo teoretyczne.
już oceniałe(a)ś
11
0
@peyo
Takwłasnie
już oceniałe(a)ś
0
0
A to pan mecenas myślał, że będzie inaczej ?
już oceniałe(a)ś
149
3
`