Czwartkowy udział byłej premier Ewy Kopacz w programie ?Fakt Opinie? nie pozostał bez echa. Wszystko przez cytat: 'Wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. Wiadomo, że od jednego rzucenia na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać'. W piątek Ewa Kopacz odniosła się do swoich słów. Zobacz, co powiedziała.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Śmieszne. Bardzo śmieszne, że ulokowała razem dinozaury i ludzi. W końcu lekarka z wykształcenia - powinna wiedzieć to i owo o dziejach planety. Prawda? Ale jak pewien mgr historii w przygotowanym przemówieniu cytuje Dmowskiego, przypisując te słowa Witosowi to już śmichu ni ma! Mgr historii. Piątkowy ponoć. Ten mgr nazywa się Morawiecki. Jest premierem aktualnie. A mówi nie o prehistorii - jak pewna lekarka - a o historii nowożytnej. Naszej. Polskiej. Z 20-lecia ukochanego. O innych kompromitujących przeraźliwych obsuwach mgra historii nie wspomnę. A może jednak o tej niby fraszce Kochanowsko-Mickiewiczowskiej? Jak to szło u premiera mgra? "Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, ile cię trzeba cenić. Ten tylko się dowie, kto cię stracił".
@rl
zwyczajna wpadka, zupełnie nieszkodliwa, do wzruszenia ramion
już oceniałe(a)ś
3
0
alez tragedia ! pol Polski zajmuje sie owa freudowska pomylka, zabraklo sensacji ? Pani Premier, nic sie nie stalo, siegnela Pani byc moze do podswiadomosci :-).
@paella18
No przecież pisi aż wyją z uciechy. Nareszcie nie muszą reagować na wiadomości o oszustwach i megalomanii Kaczyńskiego. No i romans Kamińskiego z bokserką też można próbowac przykryć.
już oceniałe(a)ś
4
0
@Lasentinelle
przepraszam, miało być "kwiczą z uciechy"
już oceniałe(a)ś
1
0
@Lasentinelle
Myślę, że może być jedno i drugie, np:
Jeden kwiczy, drugi wyje
Demonstrują pisie ryje.
już oceniałe(a)ś
0
0
nie rozumiem dziennikarzy, którzy mają na tacy taką aferę PIS, a szturmują Kopacz, jakby powiedziała co najmniej, że Słońce krąży wokół Ziemi. co jest ważniejsze?
już oceniałe(a)ś
8
1
W sumie dinozaury są wśród nas. W końcu kura czy krokodyl są bezpośrednio ich potomkami. Choć skarlałe to jednak.
już oceniałe(a)ś
7
0
Nie śmiejcie się gamonie pospolite z dinozaurów pani doktórki Kopaczowej albowiem w Piśmie zwanym Świętym czyli Biblii ten ich PamBuk podaje urbi et orbi czarne na białym, że zaraz po dinozaurach w tym samym tygodniu stworzył Adama i Ewę i jak rychło ich pognał z raju to właśnie aby utrzymać się przy życiu walili kamieniami w dinozaury... Na kotlety. Faktycznie jeszcze strzelb nie mieli.
już oceniałe(a)ś
1
0
Niedościgniony numer z "poważniejszego zakątka" wiedzy historycznej polityka/polityczki, konkretnie Szydło.
Wpiszcie sobie w przeglądarce:
youtube.com/watch?v=q73PmB7QNvc
już oceniałe(a)ś
0
0
jacieniemogie dinozaury, takimamykilmat, zdaje się
już oceniałe(a)ś
0
0
Rozbraja ? Jak można rozbroić taką głupotę ? W dodatku na Twitterze próbując to rozbroić , jeszcze się pogrążyła. Napisała, że zdarzyła się jej freudowska pomyłka, bo rano kupowała książeczkę o dinozaurach dla wnuka.
Ta kobieta nie ma pojęcia , co to znaczy freudowska pomyłka. Pewnie wydaje się jej , że to bardziej elegancko powiedzieć freudowska pomyka niż pomyłka
@loislane
Pewnie dlatego "rozbraja" w tytule jest w cudzysłowie.
już oceniałe(a)ś
6
0
@flying_dude
Pisi nie rozumie co oznacza cudzysłów.
już oceniałe(a)ś
3
1
@Lasentinelle
A meritum ? Czyli głupota Ewy Kopacz, która nie wie, kiedy żyły dinozaury ? I nie ma pojęcia, co to znaczy freudowska pomyłka, ale używa tego sformułowania.
Jeśli chodzi o cudzysłowy, skonsultuj się z prof. Miodkiem. Branie słów w cudzysłów jest charakterystyczną cechą nieporadnego pisania.
już oceniałe(a)ś
1
4
@loislane
"Branie w cudzysłów" nie jest cechą nieporadnego pisania, laiku. Cudzysłów to znak interpunkcyjny jak każdy inny. I tak jak kropkę, przecinek etc trzeba wiedzieć, kiedy go poprawnie stosować. Tu akurat jest zastosowany poprawnie, bo sygnalizuje, że wyrazu >rozbrajać< nie należy rozumieć dosłownie. Natomiast Miodka, który stara się dotrzeć nawet do najgłupszych, trzeba jednak czytać kompleksowo, a nie wyjąwszy z kontekstu, zaś niezliczonych przejawów przeraźliwej głupoty i niewiedzy radziłbym ci poszukać w twojej bandzie politycznej.
już oceniałe(a)ś
0
0
`