Światowe media o manifestacji narodowców

Marcin Warszawski, Montaż: Katarzyna Dworak
28.01.2019 16:06

Największe tytuły prasy izraelskiej, amerykańskiej i europejskiej opisują manifestację nacjonalistów przed bramą muzeum Auschwitz. W dniu obchodów 74. rocznicy wyzwolenia obozu, grupa której przewodził Piotr Rybak, wykrzykiwała antysemickie hasła.

O manifestacji narodowców piszą media na całym świecie. Informacje o skandalicznym proteście opublikowano m.in. w The New York Times, The Washington Post, The Guardian, The Independent, Reuters, france24.com, timesofisrael.com oraz dailyherald.com.

Przypomnijmy, że Piotr Rybak został już dawniej skazany na trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda. Do sytuacji doszło w 2015 roku podczas jednej z antyimigranckich manifestacji na wrocławskim Rynku. Tym razem pod bramą obozu Auschwitz nawoływał, że 'czas walczyć z żydostwem!'.

Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych, na Twitterze zapowiedział zgłoszenie sprawy do prokuratury. W internecie pojawiło się również oświadczenie policji: 'Bezpośrednio po zakończeniu zabezpieczenia przystąpiliśmy do analizy zgromadzonego materiału, w tym nagrań i zdjęć ze zgromadzenia Piotra Rybaka. W każdym przypadku uzasadniającym podejrzenie popełnienia przestępstwa dowody przekażemy do Prokuratury celem podjęcia dalszych decyzji'.

Więcej na ten temat: auschwitz, narodowcy, media, manifestacja, piotr rybak
Więcej na ten temat: auschwitz, narodowcy, media, manifestacja, piotr rybak
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka